'انتقام گیرندگان دلتای نیجر' پیشنهاد مذاکره دولت این کشور را رد کردند | اتاق خبر
کد خبر: 349758
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 16:14
گروه 'انتقام گیرندگان دلتای نیجر' روز چهارشنبه پیشنهاد دولت این کشور مبنی بر آغاز مذاکرات برای پایان دادن به خشونت های مناطق جنوبی این کشور را رد کردند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری فرانسه از لاگوس، گروه موسوم به 'انتقام گیرندگان دلتای نیجر' در حساب کاربری توئیتر خود نوشت:‌'ما با هیچ کسی وارد مذاکره نمی شویم. ما هیچ تعهدی برای مذاکره با هیچ گروه یا کمیته ای نداریم. اگر دولت نیجر در نظر دارد با برخی گروه ها وارد مذاکره شود، این اقدامی است که به خود آنها بستگی دارد و ما هرگز مذاکره نخواهیم کرد.'
این گروه همچنین تاکید کرد که شب گذشته یک چاه نفتی متعلق به شرکت شورون را منهدم کرده است.
رد پیشنهاد مذاکره توسط شورشیان در حالیست که دولت نیجر اعلام کرده است به منظور یافتن راه حلی برای پایان دادن به درگیری ها و خشونت های منطقه 'دلتای نیجر'، گفت و گوها با گروه شورشیان دلتا را آغاز می کند.
'امانوئل ایبه کاچیکوا' وزیر مشاور دولت نیجر در منابع نفتی این کشور در این باره گفت:‌ 'ابوجا در نظر دارد با شورشیان دلتا وارد مذاکره شود چرا که اقدامات خرابکارانه آن ها در یک سال گذشته تولید و صادرات نفت ما را به شدت کاهش داده است.
اعلام آمادگی ابوجا برای آغاز گفت و گوها با شورشیان دلتا در حالیست که روز گذشته (سه شنبه) گاربا محمد سخنگوی شرکت ملی نفت نیجریه هشدار داد که به دنبال حملات گروه های مسلح در منطقه « دلتا» تولید نفت نیجریه در معرض خطر جدی است.
حمله افراد مسلح ناشناس به تاسیسات نفتی شرکت های خارجی از جمله شرکت های ایتالیایی و سوئیسی در منطقه دلتا، این منطقه را تبدیل به مکانی ناامن کرده است.
در یک سال گذشته افراد مسلح ناشناس بارها به تاسیسات نفتی شرکت های خارجی فعال در این منطقه، حمله کرده اند. پیشتر و به دنبال حملات شبه نظامیان به سکوی نفتی متعلق به آمریکا در جنوب نیجریه، پنج نیروی پلیس و سه سربازی که مسئولیت محافظت از این سکو را به عهده داشتند در تبادل آتش با مهاجمان جان خود را از دست دادند.
حمله به سکوی نفتی شورون، تازه ترین حمله به تاسیسات نفتی این کشور آفریقایی صادر کننده نفت است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید