زنان بیشتر دچار اضطراب می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 349788
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 18:37
نتایج یک مطالعه بین‌المللی نشان می‌دهد که زنان نسبت به مردان بیشتر در معرض اضطراب هستند.

به گزارش اتاق خبر،در این بررسی بین‌المللی که نتایج آن از سوی متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کمبریج منتشر شده، آمده است: زنان در مقایسه با مردان دو برابر بیشتر احتمال دارد اختلال اضطراب را تجربه کنند.

به غیر زنان همچنین افراد جوانی که زیر ۳۵ سال عمر دارند تحت تاثیر انواع مشابه مشکلات و اختلالات روان هستند. اختلالات اضطرابی که اغلب خود را به شکل ترس، نگرانی فزاینده و تمایل به خودداری از حضور در موقعیت‌های استرس‌زا همچون اجتماعات نشان می‌دهد رایج‌ترین مشکلات سلامت روان در جهان غرب است.

زنان در مقایسه با مردان دو برابر بیشتر احتمال دارد اختلال اضطراب را تجربه کنند.به غیر زنان همچنین افراد جوانی که زیر ۳۵ سال عمر دارند تحت تاثیر انواع مشابه مشکلات و اختلالات روان هستند

تاکنون در مطالعات مختلفی به بررسی تعداد افرادی که تحت تاثیر اختلال‌های اضطرابی قرار دارند پرداخته شده است. همچنین به منظور تلفیق کردن نتایج مطالعات مختلف یک تیم تحقیقاتی با هدایت محققان دانشگاه کمبریج به بازبینی جهانی مطالعات نظام‌مند اقدام کردند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، تیم تحقیقاتی در مطالعه جدید که در آمریکا انجام گرفته دریافتند در مجموع نسبت افرادی که تحت تاثیر پیامدهای اضطرابی بوده‌اند بی‌تغییر مانده و از هر ۱۰۰ نفر چهار مورد دچار اضطراب هستند. همچنین بالاترین میزان افراد مبتلا به اضطراب در آمریکای شمالی است و کمترین میزان به شرق آسیا اختصاص دارد.

منبع ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید