احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی کشور | اتاق خبر
کد خبر: 349882
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 22:42
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست از احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی سراسر کشور خبر داد.

اتاق خبر: سعید متصدی پیش از ظهر پنج شنبه در آئین افتتاح تصفیه خانه یکی از شرکت های واقع در شهر صنعتی رشت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: توجه به محیط زیست یکی از مهمترین تاکیدات این دولت بوده و در این راستا تلاش های زیادی انجام شده است.

وی افزود: خوشبختانه اقدامات چشمگیری در زمینه فاضلاب های شهرک های صنعتی و ساماندهی پسماند در استان های شمالی به ویژه استان گیلان صورت گرفته و این استان در بسیاری از شاخصه ها، در وضعیت مناسبی به سر می برد.

متصدی در ادامه به همکاری های سازمان محیط زیست با صنایع اشاره کرد و گفت: بر اساس توافقات انجام شده، احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی کشور یکی از اقدامات مهم دولت یازدهم در راستای حفاظت از محیط زیست است.

معاون سازمان حفاظت از محیط زیست همچنین با اشاره به ظرفیت ها و امکانات موجود در راستای همکاری حوزه صنعت و ‌محیط زیست یادآور شد: متاسفانه به رغم فراهم آمدن امکانات لازم در راستای اجرای پیوست های محیط زیستیدر حوزه صنعت، برخی صنایع از این امکانات بهره نبرده و نسبت به اجرای این پیوست ها تعلل به خرج می دهند.

متصدی بر لزوم تداوم حرکت های زیست محیطی در صنایع تاکید و تصریح کرد: این حرکات باید در تمام صنایع صورت بگیرد.

تصفیه خانه یکی از کارخانه های شهر صنعتی رشت در زمینی به مساحت هزار متر مربع و با بیش از ۲۵ میلیارد ریال هزینه امروز به بهره برداری رسید. این تصفیه خانه که عملیات اجرایی آن از سه سال پیش آغاز شده بود در حال حاضر روزانه ۲۰۰ متر مکعب ورودی فاضلاب دارد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید