مشهد میزبان اجلاس بین المللی مجمع جوانان کنفرانس اسلامی | اتاق خبر
کد خبر: 349892
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 23:27
دبیر مجمع جوانان کنفرانس اسلامی از برنامه برگزاری چهارمین اجلاس این مجمع در شهر مشهد خبر داد.

اتاق خبر:علم‌الدین مهدی‌ اف روز پنجشنبه در نشست خبری به همین منظور در مشهد گفت: تاکنون سه دوره این اجلاس به ترتیب در سالهای 2011 در استانبول، 2012 در تاتارستان و 2013 میلادی در کوالالامپور برگزار شده است.
وی افزود: چهارمین اجلاس مجمع جوانان کنفرانس اسلامی اکتبرسال 2016 میلادی برابر با آبان 1395 در شهر مشهد برپا می شود.
دبیر مجمع جوانان کنفرانس اسلامی به بررسی مشکلات جهان اسلام در حوزه جوانان در این اجلاس اشاره و بیان کرد: بسیاری از موضوعات بین المللی به شکل مدلهای شبیه سازی شده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: رویکرد اصلی این است که جوانان کشورهای اسلامی با تشکیل یک شبکه ارتباطی در ابعاد بین المللی آشنا شوند.
مهدی‌اف همچنین گفت: بازدید از پروژه‌های سطح شهر مشهد، اماکن تاریخی و فرهنگی، اجرای تئاتر با موضوع جوانان جهان اسلام و اجرای جنگ و سرود با محوریت جوانان از دیگر برنامه‌های فرهنگی چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان کنفرانس اسلامی هستند.
وی به برخی از موضوعات این اجلاس نیز اشاره و بیان کرد: حرکت به سوی توسعه، صلح و اتحاد در جهان اسلام، ارتقا جایگاه جوانان در توسعه شهرها، بررسی وضعیت صنایع فرهنگی، گردشگری حلال و سالم در جهان اسلام، مشارکت و یکپارچگی در مبارزه با افراط گرایی و تقویت همبستگی اسلامی از موضوعات چهارمین اجلاس بین المللی مجمع جوانان کنفرانس اسلامی در مشهد است.
مشاور شهردار و رئیس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد نیز در این نشست گفت: چهارمین اجلاس مجمع بین‌المللی جوانان کنفرانس اسلامی طی پنج روز با حضور نمایندگان سازمان همکاری اسلامی و سایر نهادهای آن مانند آیسسکو و ارسیکا، سفرای کشورهای اسلامی و دانشگاهیان به میزبانی گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد برگزار می‌شود.
هادی قاسمپور افزود: 100 دانشجویان و جوان از سراسر جهان اسلام در کنار 50 نفر از جوانان ایرانی نیز در این اجلاس نقش هیاتهای وزارتی در اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی را ایفا خواهند کرد.
وی معرفی ظرفیتهای شهر مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 میلادی از طریق جوانان و نمایندگان آنان را از اهداف چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان کنفرانس اسلامی ذکر و بیان کرد: کاشت نهال در باغ گیاهشناسی مشهد به عنوان نماد اتحاد میان کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی نیز از برنامه‌های فرهنگی این اجلاس است.
در این نشست تفاهمنامه همکاری میان مجمع جوانان کنفرانس اسلامی با گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد جهت برپایی چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان کنفرانس اسلامی در مشهد منعقد شد.
مجمع جوانان کنفرانس اسلامی از سال 2011 میلادی در چارچوب سازمان کشورهای اسلامی فعال شده است. سازمان کنفرانس اسلامی دومین سازمان بین دولتی پس از سازمان ملل متحد است که 57 کشور از چهار قاره جهان در آن عضویت دارند.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید