مذاکرات تهران-باکو برای توسعه حمل و نقل | اتاق خبر
کد خبر: 349973
تاریخ انتشار: 21 خرداد 1395 - 10:44
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشورمان در اولین روز از سفر خود به باکو با عارف عسگراف، معاون وزیر حمل و نقل آذربایجان، تکمیل خط ریلی رشت - آستارا را مهم ارزیابی کرد.

به گزارش اتاق خبر، علی نورزاد، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشورمان در این دیدار که با حضور محسن پاک‌آیین، سفیر ایران انجام شد، گفت: جمهوری آذربایجان با مشارکت مالی برای ساخت و به‌سازی مسیر خط ریلی رشت - آستارا می‌تواند نقش مهمی در اتصال کریدور شمال – جنوب ایفا کند.
نورزاد هم‌چنین با تشریح ظرفیت‌های فنی و مهندسی ایران در حوزه حمل و نقل و سدسازی،خواهان تشکیل یک گروه کاری برای یافتن راه‌های همکاری بین دو کشور شد.
معاون وزیر حمل و نقل آذربایجان نیز ضمن اشاره به روند سریع توسعه مناسبات دو کشور گفت: مشارکت آذربایجان برای تکمیل خط ریلی رشت - آستارا جدی است و کارهای عملیاتی خط آهن آستارا - آستارا شروع شده و با سرعت خوبی به پیش می‌رود.
او دالان ریلی شمال به جنوب از روسیه تا بندرعباس را دارای اهمیت فوق‌العاده دانست و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که این مسیر هر چه زودتر تکمیل شود. علاوه بر این عسگراف با تشکیل کار گروه برای یافتن راه‌های همکاری موافقت کرد و قرار شد در سفر به ایران، این طرح را اجرایی کند.
نورزاد هم‌چنین از بندر جدید آلات در نزدکی باکو که در کنار دریای خزر ساخته شده بازدید کرد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید