بخت با ما یار نبود | اتاق خبر
کد خبر: 350128
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 10:31
سرمربی تیم هندبال نوجوانان پس از اعلام گروه بندی رقابتهای آسیایی:
سرمربی تیم هندبال نوجوانان ایران پس از اعلام گروه بندی رقابتهای قهرمانی آسیا از قرعه سخت تیم کشورمان و داشتن یک شانس کوچک و یک شانس بزرگ برای صعود به مسابقات جهانی گفت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز یکشنبه ۱۶ خردادماه مراسم قرعه کشی هفتمین دوره رقابتهای قهرمانی هندبال نوجوانان آسیا و انتخابی مسابقات جهانی این رده سنی در منامه بحرین برگزار شد که در نهایت تیم ایران در گروه اول با تیم های چین، ازبکستان، قطر و کره جنوبی هم گروه شد. 

مهدی رهبری سرمربی تیم هندبال نوجوانان کشورمان در این رابطه گفت: ازبکستان برای دومین بار و چین برای نخستین بار در این رده سنی در مسابقات شرکت می کنند و پیشینه آنچنانی در این بخش ندارند اما بخت با ما یار نبود و قطر و کره جنوبی که قهرمان و نایب قهرمان چند دوره قبل این رقابتها هستند در گروه ما قرار گرفتند. این دو تیم هر دو از پر افتخارترین تیم های آسیایی هستند. 

وی با بیان اینکه این قرعه بر وفق مراد ما نیست و باید بیشتر از این برای کسب نتیجه تلاش کنیم، گفت: این رقابتها جنبه انتخابی مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ را دارد. ما سه بار بر سکوهای اول تا سوم این رقابتها ایستاده ایم اما در این چند سال موفقیتی کسب نکردیم. برای صعود به رقابتهای جهانی با توجه به قرعه رقابتها یک شانس کوچک داریم اما به نظرم با داشتن اراده و اشتیاقی که در اردوها از بازیکنانم برای کسب پیروزی می بینم یک شانس بزرگ هم داریم. 

سرمربی تیم هندبال نوجوانان ایران خاطرنشان کرد: ما تاکنون شش مرحله اردو برگزار کرده ایم . اردوهای اول بیشتر جنبه انتخابی داشت . در کنار تمرینات تلاش کردیم تا شیوه جدیدی از زندگی اجتماعی را به بچه ها یاد بدهیم. کنار اردوها فرهنگ کتابخوانی را ترویج کردیم و هر روز در کارهای گروهی جانبی از بچه ها خواستیم تا کتابی را برای دیگران بازگو کنند. کنار آن فرهنگ همزیستی زندگی اجتماعی و مسالمت آمیز را به آنها آموختیم چرا که معتقدیم ما فقط بازیکن حرفه ای و فنی نمی خواهیم ما بازیکن با اخلاق می خواهیم. 

وی ادامه داد: در سه اردوی بعدی تلاش کردیم به برگزیدگان سیستم های دفاعی و تکنیک های بازی را بیاموزیم. آنها را با هم هماهنگ کردیم.  این اردوهای مستمر و دراز مدت فرصت خوبی برای ما بود تا بتوانیم گام خوبی برای پشتوانه سازی تیم ملی برداریم. استعدادهای خوبی کشف کردیم و تلاش شده تا بازیکنان نوجوان فعلی را با هدف ساختن بازیکنانی با فاکتورهای استاندارد برای تیم بزرگسالان تربیت کنیم. 

رهبری در خصوص برنامه های آینده این تیم هم گفت: ما به خاطر فصل امتحانات بچه ها کمی در اردوهایمان دچار وقفه شدیم اما از ابتدای رمضان دوباره اردوها از سر گرفته می شود. قصد داریم غیر از تمرینات مستمر و دراز مدت تا شهریور ماه تیم را در چند مسابقه تدارکاتی داخلی و خارجی و اردوی خارجی شرکت دهیم. 

سرمربی تیم ملی هندبال نوجوانان با بیان اینکه هنوز منتظر پاسخ درخواست برپایی اردو و مسابقه از سوی فدراسیون لهستان هستیم، گفت: هنوز دعوت نامه رسمی حضور در مسابقات و اردوی تدارکاتی لهستان را دریافت نکرده ایم. فدراسیون تاکید دارد که تیم نوجوانان و جوانان باید در مسابقات تدارکاتی اروپایی حاضر شوند و با تیم های این قاره مسابقه دهند. به همین خاطر اردو و مسابقه لهستان را مد نظر گرفته است. 

وی ادامه داد: پس از آن در تیرماه بچه ها در قالب یک تیم در تورنمنت بین المللی تبریز شرکت می کنند. در این تورنمنت بین المللی قرار است تیم های جوانان، امید ایران و چند تیم منتخب شرکت کنند. تا این لحظه حضور دو تیم نوجوانان لهستان و اسپانیا تقریبا قطعی شده است. در حال رایزنی برای حضور دو تیم از کشورهای منطقه خلیج فارس هم هستیم و امیداوریم این اتفاق بیافتد چرا که سبک هندبال اروپایی ها با سبک هندبال این منطقه متفاوت است و بازی با این تیم ها می تواند به ارتقای فنی تیم ما کمک کند. 

رهبری در پایان تصریح کرد: فدراسیون در نظر دارم قبل از حضور تیم در مسابقات قهرمانی هندبال آسیا در بحرین ترتیب یک سفر اروپایی و مسابقات تدارکاتی دیگر را هم برای تیم نوجوانان ببیند که امیدواریم این امر میسر شود. 

هفتمین دوره رقابتهای هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا و انتخابی رقابتهای قهرمانی جهان در شهریور ماه سال جاری به میزبانی کشور بحرین برگزار می شود. تیم ایران در گروه اول با تیم های چین، ازبکستان، کره جنوبی و قطر هم گروه است. 

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید