اهمیت مشکلات ترافیکی در تهران و جاده ها | اتاق خبر
کد خبر: 350151
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 11:55
نماینده یونیسف در ایران با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی در زمینه حمل و نقل و ترافیک گفت: مشکلات ترافیکی در تهران و تصادفات جاده ای بسیار جدی است.

اتاق خبر: ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران از غرفه ترافیک در برج میلاد تهران بازدید کرد.

سالانه هزاران نفر جان خود را در تصادفات جاده‌ای از دست می‌دهند

نماینده یونیسف در ایران با حضور در برج میلاد تهران گفت: مشکلات ترافیکی در کلانشهرهای ایران و همچنین میزان تصادفات در جاده‌های کشور بسیار بالاست.

وی با بیان این مطلب که سالانه هزاران نفر از مردم ایران جان خود را در تصادفات رانندگی از دست می‌دهند، گفت: بسیار خوب است که آموزش های لازم به ویژه در حوزه ترافیک به کودکان داده می شود. این آموزش‌ها می‌تواند با فرهنگسازی مناسب بسیاری از مسائل ترافیکی را در ایران کاهش دهد.

ویل پارکس با تاکید بر اینکه پس از بازدید از غرفه ترافیک بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم، گفت: در اینجا برای کودکان پارک ترافیک ساخته‌اند و آموزش‌های ترافیکی لازم را به آنها می‌دهند. به عقیده من بحث آموزش در ترافیک و تصادفات خلاء بسیار مهمی است که با آموزش از سنین کودکی می‌توان آن را از بین برد.

وی در خاتمه تاکید کرد: فکر می کنم چنین آموزش هایی در ایران و در میان کودکان، تاثیر زیادی روی خانواده ها به منظور پیشگیری و کاهش رفتارهای خطرناک ترافیکی خواهد داشت.

به گفته هاشم رضایی، مدیر غرفه و مشاور سازمان حمل و نقل ترافیک این مجموعه در ایام ماه مبارک رمضان با هدف آشناکردن دانش آموزان با موضوعات ترافیکی ایجاد شده است و دانش آموزان به صورت غیرمستقیم و در حین بازی، با مقررات راهنمایی و رانندگی آشنا می‌شوند.

وی افزود: نماینده یونیسف نیز با دعوت معاونت حمل و نقل و ترافیک و با هدف بازدید از نحوه آموزش‌های ترافیکی به کودکان به برج میلاد آمده است.

رضایی تاکید کرد: ما از هر مدرسه ۵ دانش آموز را انتخاب می کنیم که آن ها با فراگیری اصول ترافیکی سفیران ما در جامعه خواهند بود.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید