کاهش ارزش پوند انگلیس به دنبال افزایش سریع حمایت‌ها از 'برگزیت ' | اتاق خبر
کد خبر: 350199
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 16:09
افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به 'برگزیت'، به دنبال انتشار نتایج آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته، باعث کاهش ارزش پوند و سقوط شاخص بورس فوتسی 100 لندن شده است.

اتاق خبر - براساس نتایج نظرسنجی موسسه 'آو آر بی' که برای نشریه ایندیپندنت صورت گرفته و روز شنبه منتشر شد، در حال حاضر کمپین حامی برگزیت ده درصد از حامیان ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا پیشی گرفته‌ است.

براساس نتایج این نظرسنجی، میزان حمایت از برگزیت 55 درصد و میزان حمایت از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا 45 درصد بوده است.
در این نظرسنجی که به‌صورت آنلاین انجام‌شده، از 2 هزار نفر بالغ پرسش به‌عمل‌آمده است.
به موجب این نظرسنجی، 62 درصد از کسانی که حامی حزب محافظه‌کار بوده‌اند از برگزیت حمایت کرده‌اند و این حمایت در میان حامیان حزب کارگر 44 درصد بوده است.
براساس این نظرسنجی، 38 در صد از حامیان حزب محافظه‌کار و 56 درصد از حامیان حزب کارگر از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت کرده‌اند.
به نوشته روزنامه‌های معتبر انگلیس در روز شنبه، نتایج نظرسنجی یاد شده و سایر نظرسنجی‌ها که به‌صورت خصوصی صورت گرفته‌اند، باعث نگرانی شدید دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس و نیز مقامات ارشد حزب کارگر شده است.
به نوشته روزنامه فایننشال تایمز و ایندیپندنت، این نگرانی ها همچنین سبب کاهش ارزش پوند و نیز سقوط بازار سهام در لندن شده است.
ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هر روز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود، در بعد از ظهر روز جمعه با کاهش 1.86 درصدی مواجه شد.
پوند انگلیس نیز عصر روز جمعه در برابر دلار آمریکا با 0.88 درصد کاهش، در مقابل 1.4331 دلار و همچنین با 0.49 درصد کاهش در مقابل یورو، در مقابل 1.2708 یورو معامله شد.
قرار است مردم انگلیس در روز 23 ژوئن در خصوص ماندن یا خروج کشورشان از اتحادیه اروپا در همه‌پرسی موسوم به «برگزیت» تصمیم‌گیری کنند.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید