آب‌های معدنی‌ تولید داخل سرطان‌زا نیستند | اتاق خبر
کد خبر: 350220
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 19:41
مدیر آزمایشگاه‌های مرجع سلامت غذا و دارو با رد صحت مطالب انتشار یافته در فضای مجازی در خصوص سرطان‌زا بودن آب‌های معدنی تولید داخل گفت: میزان فلوراید آب‌های معدنی در حد مجاز است.

به گزارش اتاق خبر،دکتر حسین رستگار مدیر آزمایشگاه‌های مرجع سلامت غذا و دارو در خصوص انتشار مطالبی در فضای مجازی در مورد تاریخ انقضا‌ی طولانی مدت و سرطان‌زا بودن آب‌های معدنی تولید داخل گفت: در این مطلب عنوان شده که میزان آب‌های معدنی در اروپا فقط یک هفته مدت انقضا دارند در صورتی که اصلا چنین موضوعی صحیح نیست و آب‌های معدنی تولیدی در کشورهای مختلف تا یک سال هم مدت انقضا دارند.

 آب‌های معدنی در اروپا فقط یک هفته مدت انقضا دارند در صورتی که اصلا چنین موضوعی صحیح نیست و آب‌های معدنی تولیدی در کشورهای مختلف تا یک سال هم مدت انقضا دارند.
وی در مورد سرطان‌زا بودن آب‌های معدنی تولید داخل به دلیل وجود فلوراید گفت: چنین اظهار نظری به لحاظ علمی کاملا غلط است باید توجه داشت که در آب‌های معدنی به طور طبیعی فلوراید وجود دارد و برخی از کارخانه‌ها تولیدکننده نیز به دلیل خاصیت نگه‌دارندگی و گندزدایی این ماده را با مقدار مشخص و استاندارد به آب‌های معدنی اضافه می‌کنند که این موضوع فقط مختص آب‌های معدنی کشور نیست بلکه تمام کشورها از این ماده در آب‌های معدنی‌شان استفاده می‌کنند.
 
رستگار تاکید کرد: اگر فلوراید بیش از حد مجاز استفاده شود اثرات بسیار سوئی بر بدن دارد اما با آزمایش‌هایی که از کلیه آب‌ معدنی‌های موجود در بازار سال گذشته انجام شد هیچکدام بیش از حد مجاز فلوراید نداشتند و مردم می‌توانند با خیال راحت از آب‌های معدنی استفاده کنند.
منبع بلاغ
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید