بررسی علت بروز آتش سوزی در مناطقی از فارس | اتاق خبر
کد خبر: 350287
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 21:34
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: علت بروز آتش سوزی در مناطق وسیعی از استان طی چند روز گذشته در دست بررسی است و پس از مشخص شدن، اعلام خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، حسن فیاض پور افزود: دلایلی که برای آتش سوزی های اخیر اعلام می شود همه گمانه زنی است و هنوز علت اصلی مشخص نیست اما آنچه مسلّم است اینکه عامل انسانی دخالت داشته است.
وی بیان کرد: اینکه عامل انسانی را در این اتفاق دخیل می دانیم علتش این است که نه گرمای هوا و درجه حرارت به حدی بوده که باعث آتش سوزی شود، نه صاعقه ای روی داده و نه انفجاری اتفاق افتاده و بنابراین باید دست انسان در کار بوده باشد.
او اظهار کرد: دستگاههای تخصصی مسئول و دستگاههای امنیتی، قضایی و انتظامی هم اینک مشغول بررسی موضوع و علت اصلی بروز این حوادث هستند.
وی، ضمن قدردانی از نیروهای مردمی و سپاه، ارتش، بسیج و هلال احمر که در جریان مهار آتش تلاش و کوشش بسیاری کردند افزود: به رغم همه تلاش هایی که توسط نیروی انسانی انجام شد اما کمبود امکانات و تجهیزات تخصصی که باید در سطح ملی تامین می شد مانند بالگرد باعث طولانی شدن زمان اطفای حریق و گسترش دامنه آتش سوزی شد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس تصریح کرد: امروز منابعی که خاص مدیریت بحران است و باید به این مجموعه داده شود در جای دیگر هزینه می شود اما کار را از مجموعه وزارت کشور می خواهند.
فیاض پور ادامه داد: مسئولان کشور و خصوصا نمایندگان مجلس باید با اصلاح قوانین، امکانات، منابع و اختیارات را در اختیار مجموعه ای قرار دهند که در چنین مواقعی مسئولیت پاسخگویی را نیز بر عهده دارد.
بر اساس این گزارش آتش سوزی 50ساعته در مناطق مرتعی و جنگلی شهرستان پاسارگاد در شمال استان فارس به همراه دو اتش سوزی دیگر در منطقه پارک ملی بمو و خان زنیان و دشت ارژن شیراز خسارت هنگفتی را به منابع جنگلی ، مرتعی و حیات وحش این حوزه های دچار اتش سوزی شده وارد کرد .

منبع: ایرنا

94104

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید