توجه به محیط پیرامونی پارس جنوبی دغدغه اصلی ماست | اتاق خبر
کد خبر: 350327
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 00:29
مدیرعامل منطقه ویژه پارس:
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: توجه به محیط پیرامونی پروژه پارس جنوبی از دغدغه های اصلی و اولویت دار صنعت نفت است.

اتاق خبر:مهدی یوسفی در جمع مردم عسلویه افزود: دراین ارتباط جذب 260 نفر از نیروهای جویای کار عسلویه در کنار کاهش چشمگیر فلرینگ از مهمترین اقدامهای صنعت نفت در دو سال اخیر محسوب می شود.
وی با اشاره به دغدغه اشتغال نیروهای بومی درمنطقه گفت: در روند بکارگیری نیروهای بومی شهرستان عسلویه در صنایع نفت و گاز گامهای خوبی برداشته شد طوریکه با هماهنگی های صورت گرفته با شرکتهای مستقر در منطقه 37 نفر از جوانان عسلویه را بصورت قرارداد مستقیم در صنایع تبدیل وضعیت شد این درحالی است که تا قبل از دو سال گذشته تنها برای سه نفر این تغییر وضعیت رخ داده بود.
یوسفی بیان کرد: در دو سال اخیر 260 نفر از نیروهای بومی شهرستان عسلویه جذب صنایع مستقر در منطقه شده اند که این عدد نشان از افزایش چشمگیر اشتغال نیروهای بومی شهرستان عسلویه در صنایع نفت و گاز دارد که در برخی موارد توانسته ایم فراتر از مصوبه 50درصدی جذب نیروهای بومی درعمل کنیم و این روند در سال جاری نیز با همت بیشتری دنبال خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس، محیط زیست را یکی دیگر از دغدغه های مردم و مسئولان در عسلویه برشمرد و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه کاهش فلرینگ دردو سال گذشته توانستیم حجم فلرینگ فازهای 1 تا 10 پارس جنوبی را از 56 میلیون مترمکعب در هفته به 4/5 میلیون مترمکعب در هفته در سه ماهه اول سال 95 برسانیم.
وی بیان کرد: برای برطرف کردن دغدغه های موجود با هماهنگی بین مجتمع گازی پارس جنوبی و محیط زیست استان بوشهر در حال تدوین برنامه جامع کنترل پسماند صنعتی هستیم که با اجرایی شدن این مهم در آینده ای نزدیک، گامهای مهمتری در جهت کمک به محیط زیست منطقه برداشته خواهد شد.
یوسفی، توسعه فضای سبز در منطقه ویژه پارس را یکی دیگر از اولویتهای دو سال گذشته صنعت نفت در این منطقه برشمرد و گفت: توسعه 170 هکتاری فضای سبز منطقه ویژه پارس در مقایسه با توسعه 730 هکتاری فضای سبز از بدو تاسیس منطقه تا سال 92 نشان از عزم جدی و توجه والای صنعت نفت به توسعه فضای سبز در کنار توجه به توسعه صنایع در دو سال اخیر می دهد.
وی بیان کرد: برای کمک به توسعه فضای سبز منطقه ویژه پارس یک برنامه بلند مدت پنج ساله داریم که با اجرای آن شاهد یک منطقه سبز در کنار صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی خواهیم بود.
مدیرعامل منطقه ویژه پارس، اجرای طرح نخبه پروری برای کمک به رشد علمی نوجوانان و جوانان منطقه را یکی دیگر از فعالیتهای منطقه ویژه پارس درحوزه ایفای مسئولیت های اجتماعی برشمرد و گفت: در این طرح با بهره گیری از استادان مجرب و تامین زیرساختهای آموزشی در شهرستانهای جنوبی استان فضا را برای رقابت آینده سازان ایران اسلامی در این منطقه با تمامی دانش آموزان سراسر کشور مهیا سازیم.
وی یادآورشد: در این ارتباط در سال گذشته از حاضران دراین طرح رتبه 24 کنکور بیرون آمده و دانش آموزان این محیط پیرامونی صنایع توانستند در دانشگاههای مطرح و معتبر کشور پذیرفته شوند که این طرح با جدیت بیشتر دنبال خواهد شد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید