هند تمام توان خود را برای رهایی کارمند هندی ربوده شده در افغانستان بکار می گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 350352
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 01:44
وزیر خارجه:
وزیر خارجه هند اعلام کرد این کشور تمام توانش را برای آزادی 'جودیت دیسوزا' 40 ساله که شب گذشته از سوی افراد ناشناس در کابل ربوده شد،بکار می گیرد.

اتاق خبر - ' جودیت دیسوزا' که با 'بنیاد آقاخان' در کابل کار می کرد، شب گذشته توسط افراد ناشناس در کابل ربوده شد.
مقام‌های هندی ربوده شدن شهروند این کشور در کابل را تایید کرده و از تلاش‌ها برای رهایی او خبر دادند. 'بنیاد آقاخان' در افغانستان گفته است با نهادهای امنیتی افغان برای رهایی این زن هندی همکار می‌کند. مقامات افغانستان تاکنون در این خصوص اظهار نظر نکرده‌اند.'آگنس دیسوزا'، خواهر زن ربوده شده در چندین پیام توییتری خواستار کمک وزارتخارجه هند برای رهایی وی شده است .
'سوشما سوارج، وزیر خارجه هند در پاسخ به او نوشت: 'او خواهر تو و دختر هند است. ما هر چه در توان داریم برای رهایی او انجام خواهیم داد '.
'بنیاد آقاخان' نیز در اطلاعیه ای تایید کرد که یکی از کارمندان این نهاد ربوده شده است. در این اطلاعیه آمده است: 'مسئولان تحقیقات در این خصوص را با مشارکت مقامات امنیتی و چندین نهاد دیگر آغاز کرده‌اند.'
'دیسوزا' حدود یکسال است که در کابل کار می کرد. رسانه های هند نوشتند فرد ربوده شده در منطقه 'تایمنی ' شهر کابل ربوده شده است .او چهارمین شهروند هندی است که در بیش از یک دهه در افغانستان ربوده می‌شود.'بنیاد آقاخان' از سال 2002 تاکنون در زمینه‌های توسعه روستاها،بهداشت، آموزش، آبرسانی و بازسازی آثار فرهنگی افغانستان مشغول فعالیت بوده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید