۲۳ هکتار از اراضی ملی در شهرستان دماوند رفع تصرف شد | اتاق خبر
کد خبر: 350365
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 02:44
مدیرکل مناطبع طبیعی و آبخیزداری تهران گفت: ۲۳ هکتار از اراضی ملی شهرستان دماوند به ارزش ۸۴ میلیارد تومان رفع تصرف شد.

اتاق خبر:علی کیان با اعلام این خبر گفت: این اراضی در پلاک‌های سربندان، سرکورک آه، جابان و ایشک میدان گرمابسرد شهرستان دماوند مورد تصرف قرار گرفته بود که پس از پی‌گیری‌های قضایی و طی مراحل قانونی سرانجام به صدور احکام قضایی منجر شد که با همکاری عوامل نیروی انتظامی و یگان حفاظت منابع طبیعی اقدام به رفع تصرف شد و به دولت بازگردانده شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: 10.5 هکتار از این اراضی بازپس گیری شده توسط شرکت افق مدون تصرف شده بود که این اراضی در قالب بند ج ماده 147 قانون برنامه پنجم توسعه و پس از سیر مراحل قانونی، برای توسعه فضای سبز به شهرداری آبعلی تحویل خواهد شد.

وی مشارکت مردم در امر حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: به منظور مشارکت مردم در امر حفاظت از منابع‌طبیعی، عموم مردم می‌توانند هرگونه تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و آتش‌سوزی‌های احتمالی در جنگل‌ها و مراتع را از طریق شماره تلفن رایگان 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی برسانند.

کیان تصریح کرد: از آنجایی‌که منابع طبیعی متعلق به آحاد مردم و همچنین آیندگان است، حفاظت از این ثروتهای خدادادی همکاری و مساعدت همه جانبه تمامی دستگاه‌ها و مسئولان را می‌طلبد.

منبع:فارس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید