کتابی برای آشنایی کارفرمایان و پیمانکاران با مقررات تامین اجتماعی | اتاق خبر
کد خبر: 350379
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 03:54
دو کتاب جدید اتاق تهران برای فعالان اقتصادی منتشر شد
دو کتاب جدید با عناوین «کلیاتی از مقررات تامین اجتماعی، در خصوص واگذاری کار به پیمانکاران» و «بیمه کارفرمایان صنفی» از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران منتشر شد.

به گزارش اتاق خبر، این دو کتاب که از سوی واحد امور بیمه و تامین اجتماعی معاونت امور کسب‌و‌کار اتاق تهران تدوین شده، زمینه آشنایی بیشتر کارفرمایان و فعالان اقتصادی با مقوله تامین اجتماعی و ساز و کارهای آن را فراهم کرده است. پیش از این نیز، کتاب «راهنمای مقررات تامین اجتماعی کارفرمایان» از سوی اتاق تهران منتشر شده بود.


فریدون طلایی‌زاده معاون امور کسب‌و‌کار اتاق تهران با بیان اینکه دو کتاب تازه منتشر شده، از هم‌اکنون در اختیار علاقمندان و فعالان اقتصادی قرار دارد، گفت: در این دو کتاب، کارفرمایان با مواد قانونی مرتبط با پیمان‌های مشمول قانون تامین اجتماعی آشنا شده و با مطالعه آن، از طبقه‌بندی قراردادها و نحوه احتساب جرایم قراردادهای پیمانکاری مطلع خواهد شد. وی همچنین با اشاره به کتاب «بیمه کارفرمایان صنفی» افزود: این کتاب صرفا در خصوص چگونگی بیمه‌پردازی کارفرمایان حقیقی و همچنین مدیران اشخاص حقوقی غیردولتی است که می‌توانند با پرداخت حق بیمه سهم بیمه شده و کارفرما به ترتیب مقرر در قانون تامین اجتماعی از تاریخ اشتغال به کار در کارگاه در زمره مشمولان قانون تامین اجتماعی قرار گیرند.


معاون کسب‌وکار اتاق تهران چاپ این کتاب‌ها را در راستای خدمات اتاق تهران به اعضا و جامعه فعالان اقتصادی دانست و گفت: تعدد و پیچیدگی قوانین و مقررات باعث می‌شود تا فعالان اقتصادی نتوانند اشراف کاملی به آنچه از قوانین که مورد نیازشان است، داشته باشند. لذا کارشناسان اتاق تهران با بررسی موارد مختلف و با توجه به اصلاحات جدیدی که در قوانین و مقررات صورت می‌گیرد، مواد قانونی موردنیاز آنها را گردآوری کرده و با توضیحات کامل ارائه می‌دهند.


در حال حاضر سه کتاب «راهنمای مقررات تامین اجتماعی کارفرمایان»، «کلیاتی از مقررات تامین اجتماعی، در خصوص واگذاری کار به پیمانکاران» و «بیمه کارفرمایان صنفی» از سوی معاونت کسب‌وکار اتاق تهران گردآوری و منتشر شده است که در اختیار اعضای اتاق تهران قرار می‌گیرد.

منبع: اتاق بازرگانی تهران

نظرات
ADS
ADS
پربازدید