فینا آزمایشات دوپینگ خارج از مسابقات را افزایش داده است | اتاق خبر
کد خبر: 350416
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 06:23
فدراسیون جهانی شنا بعد از درخواست‌های پیاپی برای افزایش آزمایش‌های دوپینگ از 1427 نفر تست گرفته است.

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، رییس فدراسیون جهانی شنا اعلام کرده است باید پیش از اینکه دوپینگ، شنا را نابود کند، کارهایی در زمینه جلوگیری از دوپینگ انجام شود. او اعلام کرده بود انجام آزمایش‌های دوپینگ خارج از مسابقات، یکی از اولویت‌های اوست.

فینا اعلام کرده است 45 درصد تست‌ها، تست خون و ادرار بودند. 1022 تست در شنا، 163 تست در واترپلو، 96 تست در شنای آب‌های آزاد و 74 تست در شیرجه گرفته شده است. کشوری که بیشتر از همه از ورزشکارانش تست گرفته شده، روسیه است. بعد از این کشور، چین، آمریکا و بریزل در رده‌های بعدی قرار دارند.

بین سال‌های 2010 تا 2015، 27 شناگر روس محروم شدند که یولیا افیمووا، قهرمان چهار دوره مسابقه کرال سینه جهان نیز در بین آنها بوده است. فینا اعلام کرده است تست گرفتن‌ها تا  المپیک ادامه خواهد داشت. این سازمان همچنین تاکید کرد یک میلیون دلار در این زمینه هزینه کرده است.

فدراسیون جهانی شنا همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرده است قوانین سختی را برای افزایش مبازه با دوپینگ به کار گرفته است. این کار برای حمایت از ورزشکاران پاک انجام شده است.

انتها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید