جام جهانی 2010 با انگلیس بزرگ‌ترین افسوس دوران مربی‌گری‌ام بود | اتاق خبر
کد خبر: 350417
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 06:28
کاپلو:
سرمربی سابق تیم ملی انگلیس می‌گوید جام جهانی 2010 یکی از بزرگ‌ترین افسوس‌های دوران مربی‌گری‌اش بوده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تیم ملی انگلیس امشب باید در اولین دیدار خود در جام پانزدهم برابر روسیه به میدان برود. فابیو کاپلو سرمربی سابق سه‌شیرها که در جام جهانی 2010 روی نیمکت این تیم نشست درباره شرایط این تیم صحبت کرده. او در همین رابطه به روزنامه گاتزتا دلااسپرت گفت: زمانی که سرمربی انگلیس بودم بزرگ‌ترین افسوس من در دوران مربی‌گری‌ام اتفاق افتاد و ما از این رقابت‌ها حذف شدیم. ما در بازی برابر آلمان توانستیم به گل برسیم ولی داور گل فرانک لمپارد را قبول نکرد در حالی که توپ به طور واضح از خط دروازه عبور کرده بود. متاسفانه آن دیدار را به آلمان واگذار کردیم و به نظر من انگلیس آن سال شایستگی زیادی داشت که به خاطر اشتباه داوری از جام حذف شد. در واقع همین اشتباه باعث شد تا تکنولوژی خط دروازه وارد دروازه فوتبال شود. متاسفانه انگلیس از جام حذف شد و دیگر فایده‌ای نداشت.

کاپلو در ادامه گفت:‌ البته من در فوتبال آدم خوش‌شانسی نبودم و به همین خاطر در جام برندگان اروپا سال 70 نیز وقتی که در رم بودم، با یک قانون مسخره به جام نرسیدیم. ما در بازی برگشت گل تساوی را به ثمر رساندیم و باید به خاطر قانون گل زده در خانه حریف به مرحله بعد می‌رسیدیم ولی یک قانون مسخره وجود داشت که گل زده در خانه حریف بعد از 90 دقیقه حساب نمی‌شد. متاسفانه آن زمان نیز قانون پنالتی نبود و ما به دلیل شیر یا خط حذف شدیم.

کاپلو درباره تیم ملی انگلیس در پایان گفت: آن‌ها به واقع امسال با سال‌های قبل فرق دارند. انگلیس در دو سال گذشته بعد از جام جهانی پیشرفت زیادی داشته و بهتر شده است. اگر شروع خوبی داشته باشند می‌توانند به مراحل بالاتر فکر کنند. در حال حاضر آن‌ها باید به فکر بازی نخست خود باشند. من انگلیس را تیم بااستعدادی می‌دانم.

تیم ملی انگلیس در گروه 2 رقابت‌های جام ملت‌های اروپا با تیم‌های ولز، روسیه و اسلواکی همگروه است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید