سردار سلیمانی از مستشاران نظامی مورد اعتماد دولت عراق است | اتاق خبر
کد خبر: 350522
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 10:29
وزیر خارجه عراق:
وزیر خارجه عراق تاکید کرد: درباره حضور ژنرال سلیمانی در فلوجه به برادران عرب توضیح داده‌ام.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق در گفت‌وگویی با  شبکه تلویزیونی المیادین با اشاره به این که حامل پیام بغداد به کشورهای عربی درباره اوضاع فلوجه و اصرار مقامات عراق بر آزادسازی این شهر هستم، گفت: نبرد در فلوجه یک نبرد ملی است و ما بر بعد انسانی عملیات آزادسازی فلوجه تاکید داریم.

وی با اشاره به این‌که (ژنرال) سردار قاسم سلیمانی از مستشاران نظامی مورد اعتماد دولت عراق است، اعلام کرد: برادران عرب پرسش‌هایی درباره ژنرال سلیمانی داشتند و زمانی که موضع دولت عراق را درباره وی به برادران عرب توضیح دادم این برادران موضع ما را درک کردند و هیچ فرد دیگری مخالفت و ابراز شک و تردید ندارد.

 این دیپلمات عالی عراقی همچنین تاکید کرد: تروریسم در عراق خطری است که همه کشورهای همسایه نظیر ایران، عربستان سعودی، ترکیه و اردن را تهدید می‌کند. چالش تروریسم که در عراق وجود دارد در سراسر این کشور بوده و حمایت از نیروی بسیج مردمی نیز سراسری است. بسیج مردمی یک پدیده منطقه‌ای و فرقه‌ای نیست و این نیرو از همه استان‌های عراق دفاع می‌کند. نیروی بسیج مردمی بخشی از اراده ملی است.

وزیر امور خارجه عراق درباره هماهنگی‌های منطقه‌ای عراق گفت: هماهنگی‌های امنیتی که میان ایران، عراق، روسیه و سوریه وجود دارد، ادامه خواهد یافت و هرگز متوقف نخواهد شد. این هماهنگی‌ها میان این چهار کشور، درباره مسائل امنیتی است و درباره موضوعات نظامی نیست. عراق درباره مسائل نظامی میدانی به قانون اساسی و قوانین داخلی خود متعهد است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید