مقدمات انتقال 1900 نفر از اعضای گروهک منافقین به آلبانی | اتاق خبر
کد خبر: 350695
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 14:12
معاون کمیسیون امنیت پارلمان آلبانی
مسئولان آلبانیایی اخیرا مقدمات انتقال 1900 نفر از اعضای گروهک منافقین از عراق به آلبانی را فراهم کرده­‌اند.

اتاق خبر- خبرگزاری بالکان مستقل به نقل از فلامور نوکا، معاون کمیسیون امنیت پارلمان آلبانی نوشته است: انتظار می­‌رود دولت آلبانی تا پایان سال 2016، هزار و نهصد تن دیگر از مجاهدین خلق (منافقین) را که پیش از این در اردوگاه‌های کشور عراق مستقر بودند، بپذیرد.

از دیگر سو ادی راما، نخست­‌وزیر دولت آلبانی نیز در­ این‌­باره گفته است: آن­‌ها (منافقین) به جامعه پیوسته­‌اند و در خانه­‌های گروهی و در حومه شهر تیرانا زندگی می­‌کنند. به آن­ها مجوز اقامت و خدمات سلامت ارائه شده است و زبان آلبانیایی را یاد گرفته­‌اند. برخی از آنان حتی مشغول کار شده‌­اند.

به گزارش پایگاه خبری­‌ تحلیلی هابیلیان، این اظهارات نخست­‌وزیر آلبانی در حالی بیان می­‌شود که بر اساس گفته­‌های برخی از اعضای سابق گروهک منافقین که در آلبانی از این فرقه تروریستی جدا شده‌­اند، دولت این کشور با همکاری سازمان­‌ ملل شرایط را برای جدایی اعضای منافقین از این فرقه در کشور آلبانی بسیار سخت کرده است به طوری­ که در صورت جدایی، از تمامی مزایای وعده داده شده محروم می­‌شوند و حتی وضعیت کاری و اقامتی آن­‌ها در آلبانی با مشکل مواجه خواهد شد.

در ­حال­‌ حاضر بیش از 1000 تن از اعضای گروهک تروریستی منافقین در کشور آلبانی مستقر هستند. برای اولین بار در بهار 2013 و پس از توافق هیلاری کلینتون، وزیر وقت امور خارجه آمریکا، با سالی بریشا، نخست‌وزیر سابق کشور آلبانی، 200 نفر از اعضای منافقین از کمپ لیبرتی در عراق به آلبانی منتقل شدند. پس از آن این روند ادامه یافت و دولت آلبانی در مواجهه با پیشنهاد کمک مالی از سوی دولت آمریکا و سازمان­ ملل حاضر به پذیرش تدریجی سایر اعضای این گروهک شد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید