موافقت مجلس با یک فوریت طرح نسخ برخی از قوانین در حوزه مالیات | اتاق خبر
کد خبر: 350700
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 03:24
نخستین مصوبه مجلس دهم
نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نخستین مصوبه خود، به یک فوریت طرح نسخ برخی از قوانین در حوزه مالیات رای مثبت دادند.

اتاق خبر - نمایندگان در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس به بررسی یک فوریت طرح نسخ برخی از قوانین در حوزه مالیات پرداختند و یک فوریت این طرح را با 137 رای موافق، 72 رای مخالف و 12 رای ممتنع از مجموع 258 نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.
در این رای گیری 37 نماینده شرکت نکردند. عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی این طرح یک فوریتی را ارایه کرد.
وی در توضیح دلایل ارایه این طرح اظهار داشت: برخی از قوانین کشور مربوط به حدود 80 تا 100 سال قبل است که باید در کشور تنقیح شوند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس اظهار داشت: تنقیح قوانین می تواند راه را برای اجرای اقتصاد مقاومتی بویژه در زمینه اقتصاد کشور هموار کند.
غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس دهم نیز به عنوان مخالف با یک فوریت این طرح خواهان بررسی آن در جلسه مجلس به صورت عادی شد.
وی اظهار داشت:‌ باید این قوانین پس از تشکیل کمیسیون های تخصصی در مجلس بررسی شود.
وی ادامه داد:‌ برخی از این قوانین حدود 110 سال است که اجرا می شود و اگر چندماه دیگر نیز اجرا شوند هیچ آسیبی به کشور وارد نخواهد شد.
حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز در موافقت با یک فوریت این طرح اظهار داشت: ‌فوریتی برای مجلس مهم تر از اجرای اقتصاد مقاومتی نیست و همین زدودن قوانین اضافی در کشور و از بین بردن قوانین دست و پاگیر می تواند از فساد و مقررات زدایی جلوگیری کند.
وی تصریح کرد:‌ بسیاری از منابع درآمدی مفسدین وجود قوانین اضافی در کشور و پنهان شدن آنها در پشت این قوانین است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد:‌ بسیاری از قوانین در کشور بی مورد و نیاز هستند که باید در مجلس تنقیح شوند.
پس از آن مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست ساعاتی از جلسه علنی امروز را برعهده داشت از نمایندگان خواست رای خود را بدهند.
وی گفت: کسانی که مخالف هستند، رای مخالف، کسانی که موافق هستند رای موافق و بقیه رای ممتنع بدهند.در نهایت یک فوریت این طرح با رای نمایندگان مصوب شد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید