سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری جنرال موتورز در کانادا | اتاق خبر
کد خبر: 350734
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 05:59
جنرال موتورز در مرکز مهندسی خود در اوشاوا اعلام کرد این شرکت ۱۰ میلیون دلار در تسهیلات خود در اونتاریو که محل انجام تست برای محصولات جدید است، سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ،جنرال موتورز در مرکز مهندسی خود در اوشاوا اعلام کرد این شرکت ۱۰ میلیون دلار در تسهیلات خود در اونتاریو که محل انجام تست برای محصولات جدید است، سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

ایجاد ۷۰۰ شغل مهندسی از سوی جنرال موتورز برد بزرگی برای قلب صنعت تولید کانادا محسوب می شود و از سوی جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

خودروسازی کانادا در سالهای اخیر در حال از دست دادن توان رقابت در برابر مکزیک بوده که هزینه‌های تولید کمتری دارد و از سوی دیگر این کشور تلاش دارد سرمایه گذاری و نوآوری را در بخش کارخانه خود افزایش دهد تا رکود بخش انرژی را تا حدودی جبران کند.

نمایندگان اتحادیه کارکنان خودروی کانادایی این سرمایه‌گذاری را برای آینده صنعت خودرو در کانادا مثبت ارزیابی کردند.

کارخانه‌های مونتاژ اونتاریو در پنج سال گذشته حدود ۱۵ درصد از خودروهای آمریکای شمالی را تولید کرده‌اند و صنعت خودرو سالانه در حدود ۱۶ میلیارد دلار از تولید ناخالص داخلی اونتاریو مشارکت دارد اما رشد تولید خودرو در مکزیک و آمریکا از کانادا پیشی گرفته است.

طبق آمار انجمن صنعت خودروی مکزیک، تولید خودروی مکزیک ۵.۶ درصد و صادرات این کشور ۴.۴ درصد در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال پیش از آن افزایش یافت. بخش خودرو حدود ۳۰ درصد از صادرات مکزیک را تشکیل می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، دولت لیبرال ایالت اونتاریو و استفان کارلایل، رییس جنرال موتورز کانادا این ایالت را به عنوان یک قطب پیشرفته برای طراحی خودروهای متصل تبلیغ می کنند. اونتاریو نخستین ایالت کانادایی است که با تست جاده ای خودروهای خودران موافقت کرده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید