زنجان قطب صنایع دستی فلزی کشور می‌‌‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 350744
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 06:37
معاون میراث فرهنگی استان زنجان:
معاون میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به تکنیکهای بالای هنرمندان استان زنجان در حکاکی روی فلز و صنایع دستی گفت: به‌زودی زنجان قطب صنایع دستی فلزی کشور‌‌‌‌‌‌‌ می‌‌شود.

اتاق خبر: معاون میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به تکنیکهای بالای هنرمندان استان زنجان در حکاکی روی فلز و صنایع دستی گفت: به‌زودی زنجان قطب صنایع دستی فلزی کشور‌‌‌‌‌‌‌ می‌‌شود.

محمود علیمحمدی با بیان اینکه پیگیریهای مستمری در این مورد صورت گرفته است، اظهار داشت: به زودی زنجان به قطب صنایع دستی فلزی کشور و "شهر جهانی صنایع دستی فلزی" تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان در صنعت چاقوسازی و صنعت مس دارای تکنیکهای تولید و حکاکی بالایی است، گفت: در بخش فلز و ملیله‌کاری و نقره به تکنیکهای قدرتمند و قوی دست یافته‌ایم.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: هنرمندان استان زنجان در سطح بالایی از خلاقیت قرار دارند و در بخش تولید صنایع دستی حجم زیادی را به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: استان زنجان به لحاظ روشها و محصولات خاصی که تولید می‌کند و همچنین از لحاظ ظرفیت تولید و حجم آن در کشور سرآمد است.

علیمحمدی بیان کرد: این پروژه می‌تواند صنایع دستی استان را به حدی بالا ببرد که تمامی هنردوستان و صنعتگران بخش صنایع دستی را به سوی پیشرفت و ارتقاء سوق دهد و جوانان هنرمند را جذب هنر قدیمی و اصیل کند.

وی با اشاره به آغاز پروژه‌هایی برای تبدیل زنجان به قطب صنایع دستی گفت: این طرح برای ثبت ملی به سازمان صنایع دستی کشور ارسال شده است و تا اتمام کار 4 تا 5 سال به طول می‌انجامد.

منبع: تسنیم

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید