پیروزی سزاوارانه کرواسی برابر ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 350786
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 19:55
کرواسی با گلزنی هافبک ارزشمند خود توانست ۳ امتیاز حساس دیدار با ترکیه را به نام خود ثبت کند و موقتا در صدر جدول گروه ۴ قرار گیرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در اولین دیدار گروه چهار رقابت‌های جام ملت‌های اروپا کرواسی و ترکیه در پاریس برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر کرواسی به پایان رسید.

شور و شوق هواداران ترکیه‌ای به قدری بود که هر وقت کروات‌ها صاحب توپ می‌شدند ورزشگاه کاملا علیه آن‌ها بود اما این کرواسی بود که ۱۵ دقیقه نخست بازی بهتر به نمایش گذاشت و جدی‌ترین موقعیت را نیز داریو سرنا باتجربه خلق کرد که سانتر او از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۷ سانتر برزوویچ با ضربه سر مانژوکیچ موقعیت جدی روی دروازه ترکیه ایجاد نکرد. ترک‌ها رفته رفته به بازی مسلط شدند اما نتوانستند خطری ایجاد کنند. بادلج از کرواسی روی دفع ناقص باباجان دروازه‌بان ترک‌ها می‌توانست در ریباند گلزنی کند که توپ او نیز از دست رفت.

جدی‌ترین موقعیت بازی در دقیقه ۲۹ حادث شد که ضربه سر اوزان روی خط دروازه توسط دروازه‌بان کرواسی مهار شد و تکنولوژی خط دروازه نیز ثابت کرد که توپ وارد دروازه نشده است.

در ادامه مانژوکیچ در دقیقه ۳۸ می‌توانست گلزنی کند که موقعیت او از دست رفت ولی ۲ دقیقه بعد این لوکا مودریچ بود که ارزش‌های خودش را نشان داد و با یک ضربه والی زیبا دروازه ترکیه را باز کرد تا گل او یکی از زیباترین گل‌های جام تاکنون لقب گیرد و نیمه نخست با برتری یک بر صفر کرواسی به پایان برسد.

در نیمه دوم باز هم این کروات ها بودند که شروع خوبی داشتند و بازی بهتری از خود به نمایش گذاشتند ولی ضد حمله چالهان اوغلو می توانست گل تساوی را به ثمر برساند که کورلوکا مانع شد.

در ادامه همکاری راکیتیچ و مانژوکیچ خطرساز شد که این فرصت نیز از دست رفت.

دقیقه ۵۲ ضربه ایستگاهی داریو سرنا به دیرک دروازه ترکیه اضابت کرد و دروازه بان ترکیه فقط نظاره گر بود. میدان داری کروات ها در ادامه باعث شد تا این تیم کاملا بر بازی سوار باشد و موقعیت های زیادی برای گلزنی ایجاد کند.

فاتح تریم در دقیقه ۷۰ دست به کار شد و اریک مور جوان را به میدان فرستاد تا بتواند با سرعت خود ترک ها را به جلو بکشد. با این حال دو دقیقه بعد سانتر مانژوکیچ برابر پرسیچ باعث شد تا بار دیگر دیرک دروازه ترک ها به لرزه دربیاد.

به نظر می‌رسد بیرون کشیدن آردا توران باعث شد تا ترک ها میانه میدان را از دست بدهند و کرواسی با این حال نتوانست از برتری خود استفاده کند.

در دقیقه ۸۱ ضربه ایستگاهی جانر به شکل خطرناکی روانه دروازه کرواسی شد که با هوشیاری دروازه بان کرواسی دفع شد تا این دیدار با برتری یک بر صفر کرواسی به پایان برسد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید