اکثریت انگلیسی ها خواهان خروج از یورو هستند | اتاق خبر
کد خبر: 350890
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 09:53
موسسه اوپینیوم اعلام کرد:
نتایج یک نظرسنجی موسسه «اوپینیوم» درخصوص همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت که روز یکشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که طرفداران برگزیت، 19 درصد از موافقان ماندن در اتحادیه اروپا جلو افتاده‌اند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، نتایج یک نظرسنجی موسسه «اوپینیوم» درخصوص همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت که روز یکشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که طرفداران برگزیت، 19 درصد از موافقان ماندن در اتحادیه اروپا جلو افتاده‌اند.
نتایج این نظرسنجی که به سفارش اندیشکده 'بروژ ' صورت گرفت، نشان می‌دهد 52 درصد مردم از برگزیت حمایت کرده‌اند؛ این در حالی است که میزان حمایت از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا 33 درصد بوده است.
نظرسنجی یادشده همچنین نشان می‌دهد به‌رغم اینکه تنها کمتر از دو هفته به برگزاری همه‌پرسی برگزیت مانده است اما 15 درصد از مردم گفته‌اند که هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته‌اند.
بر اساس این نظرسنجی، 39 درصد از آن‌هایی که حامی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بوده‌اند، همچنین خواستار حفظ پیمان تجارت آزاد با اتحادیه اروپا هستند؛ این در حالی است که مابقی 13 درصد، صرفاً به تردد آزادانه نیروی کار در اتحادیه اروپا بسنده کرده‌اند.
روزنامه ساندی اکسپرس در گزارشی در این خصوص نوشت: «روبرت اولدز» مدیر اندیشکده «بروژ» می‌گوید: این نظرسنجی نشان می‌دهد که طرفداران خروج از اتحادیه اروپا نظریه‌های مختلفی را در خصوص شرایط اقتصادی دوران پسا «برگزیت» دارند.
این روزنامه به نقل از وی نوشت: نظرسنجی یادشده حاکی است که بسیاری از رأی‌دهندگان خواستار روابط صرفاً تجاری با اتحادیه اروپا هستند؛ چیزی که آن‌ها در سال 1975 در جریان پیوستن به اتحادیه اروپا به آن رأی دادند.
ساندی اکسپرس به نقل از این فعال انگلیسی ادامه داد: بد نیست که آقای کامرون یاد اظهاراتش در سال 2013 بیفتد که گفته بود ما می‌خواهیم بتوانیم در بازار اتحادیه اروپا آزادانه از میان بهترین‌ها انتخاب کنیم.
نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر می شود که نتایج نظرسنجی موسسه اوپینیوم که به سفارش آبزرور صورت گرفته و روز یکشنبه در این نشریه منتشر شد، میزان حمایت از برگزیت 42 درصد و میزان حمایت از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا 44 درصد بوده است.
بر اساس این نظرسنجی 13 درصد از کسانی که مورد پرسش قرارگرفته‌اند گفته‌اند که هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته‌اند.
هر چند نتایج نظرسنجی موسسه 'آو آر بی' که روز شنبه گذشته منتشر شد، حاکی از پیشیی گرفتن ده درصدی کمپین حامی برگزیت از حامیان ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا بود.
براساس نتایج این نظرسنجی، میزان حمایت از برگزیت 55 درصد و میزان حمایت از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا 45 درصد بوده است.
در این نظرسنجی که به‌صورت آنلاین انجام‌شده، از 2 هزار نفر بالغ پرسش به‌عمل‌آمده است.
به نوشته روزنامه‌های معتبر انگلیس در روز شنبه، نتایج نظرسنجی یاد شده و سایر نظرسنجی‌ها که به‌صورت خصوصی صورت گرفته‌اند، باعث نگرانی شدید دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس و نیز مقامات ارشد حزب کارگر شده است.
همه‌پرسی خروج یا عدم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا روز پنجشنبه سوم تیرماه (23 ژوئن) برگزار می‌شود و مخالفان و موافقان برگزیت یکدیگر را به گمراه کردن رأی‌دهندگان متهم کرده اند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید