برنامه کاری ظریف در نروژ | اتاق خبر
کد خبر: 350896
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 10:13
دومین دور از سفر اروپایی ظریف آغاز شد:
وزیر امور خارجه در اولین روز سفر خود به نروژ برنامه های متعددی همچون دیدار با وزیرخارجه، رییس پارلمان و رییس و اعضای کمیسیون سیاست خارجی این کشور دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که روز گذشته در صدر هیاتی عازم اسلو شد، قرار است امروز-دوشنبه- با بورگه برنده وزیر خارجه ، اولمیک تومسن رییس پارلمان و خانم انیکن هویتفلد رییس و اعضای کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی نروژ دیدار و گفت و گو کند.
دیدار با بوندویک و کوره ویلوک نخست وزیران اسبق نروژ و شرکت در سمیناربرجام و فرصت های جدید همکاری ایران و نروژ که به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد، از دیگر برنامه های رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز سفر به نروژ است.
همچنین قرار است ظریف در جمع ایرانیان مقیم اسلو حضور یافته و با آنان گفت و گو کند.
بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به اسلو درباره برنامه های سفر اروپایی خود گفت: روز دوشنبه در اسلو با همتای خود در خصوص همکاری های دو کشور در حوزه گاز و زیست محیطی و مشورت های سیاسی و منطقه ای گفت وگو خواهم کرد.
وی ادامه داد: روز سه شنبه نیز اجلاس اسلو فروم با صحبت بنده، وزیر خارجه نروژ و خانم فدریکا موگرینی آغاز می شود و در سخنرانی خود، ضرورت دیدگاه در حل و فصل منازعات منطقه ای را مطرح کرده و در کنار آن با شرکت کنندگان گفت وگو می کنم.
ظریف افزود: روز چهارشنبه هم در ادامه ملاقات ها در حاشیه اجلاس، گفت وگویی با آقای جان کری وزیر امور خاجه آمریکا درباره پیگیری تعهدات آمریکا در برجام خواهیم داشت.
ظریف را در این سفر، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا، سید عباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین الملل و حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه همراهی می کنند.
وزیر امور خارجه نهم خرداد ماه جاری نیز سفری پنج روزه به شمال و شرق اروپا (لهستان، فنلاند،سوئد و لتونی) داشت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید