چین یک تبعه کره شمالی را دستگیر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 350928
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 20:23
تازه ترین گزارش های خبری حاکی است که چین یک تبعه کره شمالی را به اتهام آنچه جاسوسی، قاچاق پول و طلا عنوان شده، دستگیر کرده است.

اتاق خبر - این شهروند کره شمالی که نامی از وی برده نشده ظاهرا در شهر «داندونگ» در مرز چین با کره شمالی دستگیر شده است.
پلیس چین اعلام کرده که از خانه فرد یاد شده 4 میلیون و 500 هزار دلار پول نقد و شمش طلا پیدا کرده است.
روزنامه «یومیوری» ژاپن اتهام این فرد را جاسوسی، قاچاق طلا و پول عنوان کرده و ‌آورده است: ماموران چینی نیمه شب به خانه این مرد یورش برده و او را به همراه مبالغی ارز و طلا بازداشت کرده اند.
اگرچه جزئیات زیادی در باره این عملیات و شهروند کره شمالی اعلام نشده اما گزارش های رسانه ای ژاپن و یونهاپ از کره جنوبی حاکی است، اموالی که از وی بدست آمده ناقض تحریم های سازمان ملل بوده است.
ظاهرا این مرد چندین سال در این شهر مرزی چین زندگی می کرده و بازرگانان منطقه از او با عنوان نماینده تجاری دولت کره شمالی یاد می کرده اند.
«ری سو یونگ» معاون حزب حاکم کارگر کره شمالی ماه جاری میلادی در پکن با «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین دیدار و گفت و گو کرد و خواستار گسترش روابط دو کشور شد.
روزنامه ژاپنی می نویسد که این دستگیری در همین ایام صورت گرفته و به اطلاع سفارت کره شمالی در پکن نیز رسیده است.
بنا بر همین گزارش، یک نماینده از سوی کره شمالی راهی چین شده است تا در باره وضعیت این شهروند کره ای با مقام های این کشور گفت وگو کند ولی از وضعیت فرد بازداشت شده، اطلاعی در دست نیست.
نشریه افزوده است: اگر چنین اتفاقاتی صورت گرفته باشد، این موضوع می تواند بخشی از تلاش های چین برای فشار بر کره شمالی با هدف رها کردن برنامه توسعه تسلیحات هسته ای محسوب شود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید