برخی بناهای تاریخی و معماری شهر همدان در معرض تخریب قراردارد | اتاق خبر
کد خبر: 351068
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 05:24
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر همدان گفت:بخشی از بناهای تاریخی و معماری شهر همدان به دلیل خلا قانونی تخریب شده و باید طبق دستورالعملهای اجازه ساخت و ساز به این بناها داده شود.

اتاق خبر: ابراهیم مولوی ظهر دوشنبه در کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر همدان که با موضوع بررسی ضوابط پیشنهادی احیا ابنیه واجد ارزش برگزار شد، با بیان اینکه دیدگاهی در کشور و استان همدان وجود دارد که براساس آن کسی نباید به بناهای واجد ارزش تاریخی نزدیک شود، گفت: متاسفانه این دیدگاه سبب شده بناهای واجد ارزش در حال از بین رفتن باشند.

مولوی با اشاره به اینکه خلا قانونی در زمینه ساخت و ساز بناهای واجد ارزش تاریخی سبب از بین رفتن این بناها شده است، افزود: این درحالی است که احیا بناهای تاریخی دارای ارزش افزوده در اشتغالزایی موثر است.

بناهای تاریخی باید به ثروتی برای شهر تبدیل شود

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر همدان با بیان اینکه بناهای تاریخی باید به ثروتی برای شهر تبدیل شود، گفت: باید ترمیم و نگهداری بناهای واجد ارزش شهر همدان در شان و جایگاه پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین باشد.

وی با بیان اینکه صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در این راستا کارساز است، گفت: بنای تاریخی حمام قلعه همدان که به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شده از طریق این صندوق با در اختیار قرار دادن اعتباری به سرمایه‌گذار راه‌اندازی می شود تا مورد استفاده همشهریان و گردشگران قرار گیرد.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید