هرگز با طرح صلح عربی به شکل کنونی آن موافقت نخواهم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 351156
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 12:43
نتانیاهو:
بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه در جلسه حزب «لیکود» رژیم صهیویستی گفت: هرگز با طرح صلح اعراب به شکل کنونی آن موافقت نخواهم کرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه از سرزمین های اشغالی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: در طرح صلح اعراب نکات منفی از جمله بازگشت به مرزهای سال 1967 ، عقب نشینی از بلندی های جولان و مساله آوارگان فلسطینی است.
نتانیاهو در جلسه حزب «لیکود» که ریاست آن را بر عهده دارد، گفت: کشور های عربی باید اصلاحاتی را که اسرائیل در طرح صلح اعراب به دنبال آن است لحاظ کنند.
نخست وزیر رژیم صهینویستی در ادامه اضهار کرد: به نظر من طرح صلح اعراب جنبه های مثبتی نیز دارد؛ از جمله اینکه کشور های عربی به دنبال برقراری صلح با اسرائیل هستند.
پیشتر نیز نتانیاهو در دیدار با نخست وزیر فرانسه، پیشنهاد ابتکار عمل سازش چند جانبه را که فرانسه پیشنهاد آن را داده رد کرده بود و خواستار گفت و گوی مستقیم با طرف فلسطینی شد.
طرح صلح اعراب در سال 2002 طی نشست سران عرب در بیروت مطرح شد و هدف از آن به رسمیت شناختن کشور فلسطین در مرزهای 1967 ، بازگشت آوارگان فلسطینی و خروج اشغالگران از بلندی های اشغالی جولان و به دنبال آن به رسمیت شناختن و نیز عادی سازی روابط بین کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید