چشم به بازگشت سفرای حاشیه خلیج فارس به تهران هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 351358
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 13:57
قائم مقام وزارت خارجه کویت مطرح کرد:
قائم‌مقام وزیر خارجه کویت در اظهاراتی مدعی شد که بازگشت سفیران کشورهای حاشیه خلیج فارس به تغییر روش و خط مشی ایران در سیاست‌های منطقه‌ای‌اش بستگی دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، خالد سلیمان جارالله، قائم‌ مقام وزیر خارجه کویت دوشنبه شب در حاشیه مراسم افطار وزارت خارجه این کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره اظهارات سفیر ایران در کویت که اعلام کرده عدم بازگشت سفیر کویت در تهران یک خسارت محسوب می‌شود، مدعی شده است که "ما چشم به روزی دوخته‌ایم که سفرای کشورهای حاشیه خلیج (فارس) به تهران برگردند اما این موضوع به تغییر روش و خط‌ مشی ایران در سیاست‌های منطقه‌ای‌اش و نیز تعهد این کشور به اصول اساسی منشور سازمان ملل درباره عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها و احترام به حاکمیت ارضی آنها بستگی دارد."

این دیپلمات کویتی هم‌چنین ابراز امیدواری کرد که روند انتقال زندانیان دو کشور با سرعتی بیش‌تری صورت بگیرد و مسیر طی شده کامل شود.

علیرضا عنایتی سفیر ایران در کویت در مراسم ضیافت افطاری که با تعدادی از خبرنگاران این کشور در روزهای اخیر داشته است، درباره روابط ایران و کویت و اهمیت بازگشت سفیر کویت به تهران گفته بود: ما از بازگشت سفیر کویت به تهران استقبال می‌کنیم، گرچه تصمیم‌گیری در این زمینه تصمیم حاکمیتی است. نبود سفیر کویت در تهران یک زیان و خسارت همگانی است و ایران به بازگشت ایشان خوشامد می‌گوید.

وی هم‌چنین با اشاره به انتقال 47 زندانی ایرانی از کویت به ایران گفته است که روند توافق دو کشور در مورد انتقال زندانیان ایرانی و کویتی با سرعت بیش‌تری طی شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید