قطع کلاهبرداری با پیامک یارانه شما | اتاق خبر
کد خبر: 351395
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 04:47
عده ای از افراد سودجو با ارسال پیامکی تحت عنوان «یارانه شما قطع می شود» شهروندان را به سایت های جعلی می کشانند و به حساب بانکی آنان دستبرد می زنند.

به گزارش اتاق خبر، سرهنگ جواد جهانشیری پلیس فتا خراسان رضوی در خصوص دریافت پیامک های انبوه و فریبنده تحت عنوان قطع رایانه هشدار داد و گفت: این مجرمان با ارسال پیامک و گاهی با تماس تلفنی عنوان می کنند که با توجه به اطلاعات مالی و درآمدتان؛ به زودی یارانه شما قطع می شود و اگر فکر می کنید که اطلاعات ثبت شده در سیستم درست نیست به سایت معرفی شده مراجعه و اطلاعات کامل خود را وارد کنید.
وی افزود: کلاهبردار در این روش، طعمه خود را به وب سایت جعلی که شبیه درگاه های بانکی است، هدایت می کند و از او می خواهد اطلاعات حساب بانکی خود از قبیل شماره کارت، رمز دوم و سایر پارامترهای خرید اینترنتی را دراین سایت تقلبی وارد کند؛ در نهایت فرد کلاهبردار به مشخصات دارنده حساب دسترسی می یابد و حساب طعمه خودرا بلافاصله خالی می کند.
سرهنگ جهانشیری تصریح کرد: این وب سایت جعلی با سوء استفاده از آرم و نشان برخی بانک ها و عنوان جعلی «‌سازمان یارانه ها» سعی در سرقت اطلاعات بانکی قربانیان خود دارد و هدف از راه اندازی آن، صرفا برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد است.
وی اظهار کرد: وب سایت های جعلی یاد شده هیچ گونه مجوز معتبری از مراجع قانونی ندارند و صرفاً با سوءاستفاده از عنوان انصراف و قطع یارانه ها اطلاعات بانکی کاربران را سرقت می کنند که با بررسی فنی این وب سایت جعلی متوجه خواهید شد که هیچ گونه اطلاعات هویتی از صاحب سایت وجود ندارد و سرور میزبان سایت در خارج از کشور است.
رئیس پلیس فتا خراسان رضوی تاکید کرد: قطعا در صورتی که شما مشمول دریافت یارانه نشوید و بخواهید اعتراض کنید، ساز و کار آن تعریف شده است و اگر قرار باشد از طریق سایت، اعتراض خود را ثبت کنید به هیچ عنوان از شما شماره حساب، شماره کارت، رمز اول و دوم کارت، تاریخ انقضاء کارت خواسته نمی شود.

**سارق اینترنتی معتمد شاکی از آب در آمد
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار از دستگیری عامل برداشت غیر مجاز اینترنتی توسط پلیس فتا خبر داد.
سرهنگ محمد نوربخش گفت: : رسیدگی به این پرونده در پی دریافت شکایتی مبنی بر برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب بانکی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی اضافه کرد: شاکی پرونده اعلام داشت، زمانی که به خود پرداز جهت برداشت حقوق ماهیانه مراجعه کرده است متوجه می شود که مبالغی از حساب حقوق اش کسر شده است که با بررسی کسورات حقوق تغییراتی در آن نشده بود و حقوق ماهیانه تغییری نکرده بود لذا جهت بررسی موضوع به بانک مراجعه کرد و متوجه شد که از حسابش مبالغی به صورت غیر قانونی برداشت شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار افزود: پس از ثبت اظهارات شاکی توسط پلیس فتا ، کارشناسان در تحقیقات فنی و تخصصی پی بردند که مبالغی از حساب شاکی تحت عنوان پرداخت قبوض و خرید شارژ برداشت شده است.
نوربخش تصریح کرد: عامل برداشت غیر مجاز پس از تحقیقات فنی گسترده، شناسایی و دستگیر وجهت بررسی بیشتر موضوع به پلیس فتا منتقل شد.
وی ادامه داد: متهم که از اقوام شاکی و معتمد او نیز به شمار می آمد در تحقیقات پلیس اعتراف کرد با توجه به اینکه صاحب حساب به ماموریت اعزام می شد و چند روزی در منزل نبود با اعتماد کامل کارت بانکی اش را برای برداشت وجه نقد به منظور خرید مایحتاج خانواده در اختیار متهم قرار می داد و او هم از اعتماد شاکی سوء استفاده کرد و با قرار دادن رمز دوم و سرقت اطلاعات کارت او در فرصت های مناسب اقدام به پرداخت قبوض و خرید شارژ از حساب بانکی شاکی می کرد.

**انتشار تصاویر خصوصی انگیزه ای برای انتقامجویی
رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری فردی خبرداد که در پی انتقام جویی با انتشار تصاویر خصوصی یکی از اعضای فامیل باعث هتک حیثیت و آبروریزی فامیلش شده بود.
سرهنگ سید محمد حسینی پور، گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه فردی با انتشار فیلم ها و تصاویر خصوصی او در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باعث هتک حیثیت و آبروریزی او شده است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
حسینی پور افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از تحقیقات فنی در فضای مجازی، عامل انتشار تصاویر خصوصی این زن جوان را شناسایی و به پلیس فتا احضار کردند.
وی تصریح کرد: متهم در تحقیقات تخصصی پلیس و در مواجهه با مستندات کشف شده به بزه انتسابی مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی شاکی اعتراف و اظهار کرد که با این خانم نسبت فامیلی داشته و در پی انتقام جویی به دلیل اختلافات قبلی از این خانم و با بدست آوردن تصاویر خصوصی اش، آنها را در شبکه اجتماعی تلگرام منتشر کرده است.
رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان با اشاره به معرفی متهم به مقام قضایی از شهروندان خواست که از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

**چاه اینستاگرامی شوهر برای همسر
پلیس فتا خراسان جنوبی از دستگیری مردی خبرداد که برای انتقام گیری از همسرش اقدام به بارگذاری عکس های خصوصی از او در اینستاگرام کرده بود.
سرهنگ سید غلامرضا حسینی رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: مردی 35 ساله به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد که به دلیل اختلاف با همسر و اجرای مهریه از سوی او برای مدتی به زندان افتاده اما متوجه شده است که همسرش ، قبل از اینکه طلاق بگیرد عکس های خصوصی و نامتعارف خود را دراینستاگرام به نمایش گذاشته و خودش را فردی مجرد معرفی کرده است.
وی افزود: متخصصان اداره مبارزه با جرائم رایانه فتا، بررسی ها و تحقیقات سایبری را براساس شکایت شاکی آغاز کردند که هنگام جمع آوری مستندات دریافتند، صفحه ایجاد شده در اینستاگرام توسط خود شاکی راه اندازی شده و او اقدام به بار گذاری عکس های همسر خود کرده است.
حسینی افزود: شاکی از این کار، قصد اتهام زنی به همسر خود که مراحل جدایی را سپری می کرده، داشته است که با ارائه مستندات و ادله دیجیتال دست او رو شد و جز بیان حقیقت چاره ای نیافت.
این مقام انتظامی اضافه کرد: زمانی که مرا به دلیل نپرداختن مهریه به زندان انداخت همان موقع کینه او در دلم بیشتر شد و وقتی از زندان مرخصی گرفتم این صفحه را ایجاد کردم تا از این طریق من هم حرفی برای گفتن داشته باشم.

**به وعده های دروغین ازدواج در اینترنت توجه نکنید
رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی یک خواستگار قلابی خبر داد که با وعده دروغین ازدواج، 55 میلیون ریال از یک خانم کرمانی کلاهبرداری کرده بود.
سرهنگ کامبیز اسماعیلی گفت: درپی مراجعه خانمی به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری از وی در اینترنت موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت .ماجرا از این قرار بود که متهم از طریق یک سایت همسریابی با شاکی ارتباط برقرار می کند ؛ به وی قول ازدواج می دهد و سپس با توجه به جلب اعتماد شاکی برای رفع مشکلات خود تقاضای پول می کند.
رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: از این رو شاکی نیز النگوهای خود را به مبلغ 55 میلیون ریال می فروشد و پول ها را به حساب خواستگار قلابی واریز کرده است. متهم پس از واریز پول به حسابش ، تلفن همراه خود را خاموش می کند و دیگر تلفن های شاکی را جواب نمی دهد.
وی افزود: کارآگاهان پلیس فتا با بهره گیری از توان علمی و استفاده از روش های پلیسی موفق به شناسایی متهم شدند.
اسماعیلی گفت: فرد مورد نظردر ادامه رسیدگی به این پرونده طی احضاریه ای به پلیس فتا فرا خوانده شد و در تحقیقات انجام شده به بزه انتسابی اعتراف کرد و پرونده پس از تکمیل به مرجع قضائی ارجاع داده شد.

**کشف 211 عدد سکه دوره قاجاریه
جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف 211 عدد سکه تاریخی مربوط به دوره قاجاریه در منطقه الموت قزوین خبر داد.
سرهنگ سلمان امیری گفت: ماموران در پی کسب خبری مبنی بر پیدایش اشیاء تاریخی در روستای فشک الموت بلافاصله به محل اعلامی اعزام شدند و بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد طی گودبرداری جهت احداث ستون برای مسجد روستای فشک الموت تعداد 211 عدد سکه نقره تاریخی کشف شد.
سرهنگ امیری تصریح کرد: براساس اعلام سازمان میراث فرهنگی، اشیاء کشف شده مربوط به دوره قاجاریه و منقش به اسامی پادشاهان آن دوره و دارای قدمت تاریخی و فرهنگی است.

** 2 کشته در برخورد خودروی ام وی ام و نیسان
جانشین پلیس راه انتظامی استان کرمانشاه از کشته شدن 2 تن در تصادف خودروی ام.وی.ام و نیسان در شهرستان سرپل‌ ذهاب خبر داد.
سرهنگ مراد حیدری گفت: ساعت 22:05 دقیقه شب گذشته یک فقره تصادف بین خودروی سواری نیسان و سواری ام.وی.ام در محور اصلی دهستان قلعه نشین شهرستان سرپل‌ذهاب رخ داد که در این سانحه راننده ام.وی.ام 47 ساله و راننده نیسان 25 ساله جان خود را از دست دادند.
سرهنگ حیدری، علت این تصادف مرگبار را انحراف به چپ خودروی سواری ام.وی.ام اعلام کرد.

**سارق لاستیک‌ خودروها با 27 فقره سرقت
فرمانده انتظامی گرگان استان گلستان از دستگیری سارق لاستیک خودروهای سبک با 27 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ رضا عسکری، اظهار کرد: در پی وقوع سرقت‌های متعدد چرخ های خودرو در پارکینگ های منازل مسکونی شهر گرگان با توجه به حساسیت موضوع و ایجاد جو روانی نامطلوب بین شهروندان، موضوع با تشکیل تیمی ویژه در دستور کار ماموران پایگاه آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
عسکری افزود: سرانجام ماموران با تحقیقات گسترده میدانی و انجام گشت‌های محسوس و نامحسوس و بهره‌مندی از دوربین پارکینگ های منازل مسکونی موفق به شناسایی سارقی با هویت مشخص شدند و محل اختفا و رفت و آمدهای او تحت کنترل قرار گرفت؛ سپس ماموران در یک عملیات پلیسی وارد مخفیگاه متهم شدند و او را دستگیر کردند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم از سارقان سابقه‌دار است، خاطرنشان کرد: طی تحقیقات تکمیلی به عمل آمده توسط ماموران و قرار گرفتن متهم در برابر مستندات پلیس در نهایت به 27 فقره سرقت چرخ های خودرو اعتراف کرد.
سرهنگ عسکری در باره نحوه انجام سرقت‌ها توسط متهم، گفت: سارق با شناسایی خانه‌هایی که فاقد دوربین مداربسته بودند و درب پارکینگ آنها حفاظت فیزیکی لازم را نداشت، اقدام به سرقت می‌کرد که پرونده او جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

**کشف 22 تن برنج خارجی قاچاق
محموله 22 تنی برنج قاچاق به ارزش یک میلیارد و100 میلیون ریال با تلاش ماموران انتظامی شهرستان دلیجان
در این شهرستان کشف شد.
سرهنگ یوسف سپهوند جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در راستای تشدید کنترل محورهای مواصلاتی استان، ماموران انتظامی شهرستان دلیجان یک دستگاه کامیون کشنده حامل کالای قاچاق را در یکی از محورهای اصلی این شهرستان شناسایی کردند.
وی افزود: این کامیون با هوشیاری ماموران پلیس، متوقف و پس از بازرسی از آن 22 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و100 میلیون ریال کشف شد.
سرهنگ سپهوند، گفت: محموله توقیفی مشخص شد که
از یکی از شهرهای جنوبی کشور به مقصد مرکز کشور بارگیری شده است که راننده آن به علت عدم ارائه مدارک گمرکی دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

**کشف 220 کیلوگرم پیش ساز شیشه
فرمانده انتظامی مهاباد از کشف 220 کیلوگرم پیش ساز شیشه و دستگیری یک نفر خبر داد.
سرهنگ فتاح بابانژاد اظهار داشت: رسیدگی به این موضوع در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی در مهاباد در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرار گرفت که محل فعالیت متهم
شناسایی و پس از کسب مجوز قضائی مورد بازرسی قرار گرفت.
این مقام انتظامی در مهاباد تصریح کرد: 220 کیلوگرم پیش ساز شیشه در بازرسی از محل کشف شد که متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید