گردش اقتصاد کشور نیاز به بنگاه‌ها، قوانین و فعالان اقتصادی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 351404
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 05:07
رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع و معادن و کشاورزی گفت: گردش اقتصاد کشور نیازمند بنگاه‌ها، قوانین و فعالان اقتصادی است.

به گزارش اتاق خبر، محسن جلال‌پور در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی پس از ارائه گزارش وزیر نفت در مورد قراردادهای نفتی اظهارداشت: اگر بر اساس ابلاغیه رهبری، درآمد نفت را از کشور کنار بگذاریم باید سالانه بین 40 تا 50 میلیارد دلار سود خالص ایجاد شود و بین 400 تا 500 میلیارد دلار اشتغال به وجود آید.
وی با تاکید بر این که تامین این میزان اشتغال نیازمند تدبیر جدی در بخش خصوصی است، گفت: گردش اقتصاد کشور نیاز به بنگاه‌ها، قوانین و فعالان اقتصادی دارد.
رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع و معادن و کشاورزی با بیان این که بهینه سازی مصرف انرژی در کشور ضروری است ، اظهارداشت: امروز که نفت ارزان شده حدود 25 میلیارد دلار هدررفت هزینه‌ها در کشور وجود دارد، با بهینه‌سازی می‌توان این هزینه‌ها را جبران و یک میلیون شغل جدید ایجاد کرد.
جلال پور با تاکید بر این که قانون راه را برای بهینه سازی مصرف انرژی باز گذاشته است افزود: نتوانسته‌ایم از این موارد قانونی استفاده کنیم، بهینه سازی انرژی، ذخیره مناسبی برای کشور خواهد بود و اگر فکری برای اتلاف انرژی نشود در سال 2020 باید خسارت‌های زیادی پرداخت کنیم.
وی تاکید کرد: بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در انرژی های جدید آمادگی دارد و می‌تواند اقداماتی را در صنعت حمل و نقل و ساختمان سازی انجام دهد که البته این مساله نیازمند جرح و تعدیل قانون است.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید