استقرار دها تن از تروریست های جبهه النصره به مرز ترکیه- سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 351574
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 10:31
وزارت دفاع روسیه خبر داد؛
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: طبق اطلاعات، حدود 100 تروریست مسلح جبهه النصره به منطقه مرزی میان سوریه و ترکیه رسیده‌اند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: طبق اطلاعات، حدود 100 تروریست مسلح جبهه النصره به منطقه مرزی میان سوریه و ترکیه رسیده‌اند.

این وزارت خانه گفت که این تروریست‌ها روستاهای استان لاذقیه، دمشق و حماة را مورد حمله قرار داده‌اند. همچنین این تروریست‌ها به فرودگاه النیرب حلب با خمپاره و آتش توپخانه حمله کرده‌اند.

همزمان یک نهاد روسی موسوم به "مرکز سازش سوریه" اعلام کرد: آتش‌بس در بیشتر استان‌های جمهوری عربی سوریه رعایت شده و تنها پنج مورد نقض آتش‌بس در 24 ساعت گذشته ثبت شده است.

براساس اعلام وزارت دفاع روسیه، گروه مسلح جیش الاسلام که خود را "اپوزیسیون میانه‌رو" معرفی می‌کند، مواضع تحت کنترل نیروهای مسلح سوریه را در استان دمشق هدف گرفتند و چهار بار نقض آتش‌بس رخ داد. مواضع ارتش سوریه همچنین از سوی گروه‌های جیش الفتح و جند‌الاقصی در استان ادلب هدف قرار گرفت.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود تاکید کرد، نه نیروی هوایی روسیه و نه سوریه حمله هوایی علیه گروه‌های اپوزیسیون انجام نداده‌اند. به گفته روسیه، شمار گروه‌های اپوزیسیون مسلحی که اکنون در آتش‌بس مشارکت دارند همچنان 60 گروه است و در مجموع 148 طرف توافق‌های سازش را امضا کرده‌اند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید