ادعای عضویت عراقچی در سپاه قدس تکذیب شد | اتاق خبر
کد خبر: 351798
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 18:15
طبق اعلام منابع دولتی:
منابع مطلع در دولت در گفت و گو با ایرنا ادعای یکی از مشاوران امور خارجه در دولت های گذشته را درباره عضویت سید عباس عراقچی در سپاه قدس تکذیب کردند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، هفته نامه رمز عبور در شماره اخیر خود مصاحبه ای با جواد منصوری مشاور وزیر امور خارجه سابق انجام داده و طی آن خبرنگار سوالی را می پرسد که بیشتر پاسخ است تا سوال.
می پرسد: 'بعضی ها از جمله آقای عراقچی سابقه نیروی قدس را دارند و نیروی قدس آنها را به وزارت خارجه معرفی کرده است. '
جواد منصوری پاسخ می دهد: اصلا عضو آنجا هستند؛ یعنی الان سفیر ما در عراق و سفیر قبلی عضو نیروی قدس هستند. لبنان و سوریه هم همینطور.
محور این مصاحبه تشکیل واحد نهضت های آزادی بخش سپاه است که به تشکیل سپاه قدس منجر شد.
منابع مختلف در دولت از جمله بخش اطلاع رسانی دولت و نیز وزارت امور خارجه این ادعا را رد کردند.

**روایت عراقچی از عضویت در سپاه و استخدام در وزارت خارجه

عراقچی سال گذشته مصاحبه ای مبسوط با هفته نامه پنجره داشت که در بخشی از آن به نحوه جذب و استخدام در وزارت خارجه اشاره کرد.
وی در پاسخ به سوالی درباره تحصیلاتش گفت:
«لیسانس را که دانشگاه خودمان، یعنی دانشگاه وزارت خارجه گرفتم. جالب بود در سپاه که بودم روزی یکی از همکارانمان در سپاه که دوستی خیلی نزدیکی داشتیم (آن موقع‎‎ها بچه‎‎ها به ما می‎گفتند زوج هنری، واقعا زوج بودیم، همه‎جا با هم بودیم)، به من گفت که این آگهی دانشکده وزارت خارجه را چاپ کردند اگر می‎خواهی بیا برویم. که ما مطالعه کردیم و گفتیم حالا بد نیست برویم امتحان بدهیم ببینیم چه می‎شود؟ رفتیم ثبت نام کردیم، با هم امتحان دادیم، من قبول شدم، ایشان نشد. دیگر همین سرنوشت ما را جدا کرد و ایشان مسیر دیگری رفت و من مسیر دیگری. الان ایشان در وزارت نفت است.

خبرنگار: چه سالی؟

عراقچی: سال 1364. البته من دانشکده وزارت‎ خارجه را در زمانی می‎خواندم که هنوز سپاه را ر‎ها نکرده بودم.
پس از سال 1368 که وارد وزارت خارجه شدم رسما از سپاه جدا شدم اما قلبا خیر، یعنی قلبم هنوز آنجاست. لباس‎های مقدس آن زمان‎ها را هم هنوز خیلی خوب نگه داشته‌ام.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید