ظریف راهی آلمان شد | اتاق خبر
کد خبر: 351801
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 18:09
با پایان سفر وزیر امور خارجه به نروژ:
وزیرامورخارجه کشورمان در سفر به اسلو پس از دیدارهایی جداگانه با مسئول سیاست خارجه اروپا و وزیر خارجه آمریکا عازم برلین و ملاقت با همتای آلمانی خود شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که بامداد دوشنبه به همراه دو تن از معاونین خود به منظور شرکت در اجلاس اسلو و دیدار با برخی مسئولان وارد این شهر شده بود پس از دیدار با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا،اسلو را به مقصد برلین ترک کرد.
ظریف در سفر سه روزه خود به اسلو در ابتدا با بورگه برنده همتای نروژی خود دیدار کرد و پس از آن در یک نشست خبری مشترک از مذاکرات انجام شده در خصوص روابط دوجانبه و موضوع سوریه گفت.
ظریف در این نشست ازنقش نروژ موضوع هسته‌ای و كمك‌هاي اين كشور براي همكاري ايران و قزاقستان در مبادله اورانيوم طبیعی با غني‌شده قدر دانی کرد.
دیدار وزاری خارجه ایران و نروژ در محیطی صمیمانه برگزار شد و دو طرف بارها دست های یکدیگر را به نشانه دوستی فشردند.
پس از آن وزیرامورخارجه کشورمان با اولمیک تومسن رییس پارلمان نروژ و بعد از آن هم با خانم آنیکن هویتفلدت رییس و اعضا کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی مجلس نروژ ملاقات داشت.
عصر دوشنبه نیز دوتن از نخست وزیران اسبق این کشور به گرند هتل محل ملاقات ظریف آمده و دیداری صمیمانه با او داشتند و وزیرامورخارجه کشورمان اولین روز اقامت در نروژ را در کنار ایرانیان مقیم این کشور به پایان رساند.
سخنرانی در افتاحیه اجلاس اسلو،دیدار با موگیرینی و وزیرخارجه نروژ دیدارهای معاونین وزرا و کنفرانس خبری مشترک با آنها از جمله برنامه های نوبت صبح سه شنبه وزیر در اجلاس اسلو بود.

شب دوم اقامت ظریف در اسلو نیز درکنار هیئت همراه و خانواده های سفیر کاکنان سفارت به پایان رسید.
به گزارش ایسنا،ظریف چهارشنبه پس از دیدار با جان کری وزیر خارجه آمریکا اسلو را به مقصد برلین ترک کرد تا ملاقتی با اشتاین مایر همتای آلمانی خود داشته باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید