«فوم تزریقی» برای کاهش موش های تهران | اتاق خبر
کد خبر: 351890
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 19:45
از بهمن ماه سال گذشته، روشی جدید برای مقابله با جمعیت موش های تهران آغاز شده که اکنون بعد از5 ماه، نتایج مثبتی را به همراه داشته است.

به گزارش اتاق خبر،موش ها در سال های گذشته به عنوان یکی از مشکلات زیست محیطی تهران که با سلامت شهر نیز ارتباط مستقیم دارد، مطرح بوده اند و همواره نیز راه های مختلفی برای مقابله با ازدیادشان اجرایی شده است. از تله گذاری مکانیکی تا استفاده از تفنگ در مبارزه با موش ها به کار گرفته شده و هر کدام نیز آثار خودشان را  به همراه داشته اند.موش ها در سال های گذشته به عنوان یکی از مشکلات زیست محیطی تهران که با سلامت شهر نیز ارتباط مستقیم دارد، مطرح بوده اند و همواره نیز راه های مختلفی برای مقابله با ازدیادشان اجرایی شده است. از تله گذاری مکانیکی تا استفاده از تفنگ در مبارزه با موش ها به کار گرفته شده و هر کدام نیز آثار خودشان را  به همراه داشته اند.

استفاده از فوم تزریقی به عنوان تازه ترین روش در مبارزه با موش های شهر بوده که مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تهران از کاهش جمعیت موش‌ها  در خیابان های اصلی پایتخت بعد از به کارگیری روش نوین مبارزه فیزیکی با موش ها سخن گفته است.رضا قدیمی با تاکید بر کاهش جمعیت موش ها  در خیابان های اصلی پایتخت بعد از استفاده از فوم تزریقی و به کارگیری روش نوین مبارزه فیزیکی با موش های تهران گفت: استفاده از این ماده از بهمن ماه سال ۹۴ آغاز و برای اولین بار در کشور انجام شده  است و تاکنون نیز نتایج خوبی را از اجرای این طرح دریافت کرده ایم.وی با اشاره به نتایج استفاده از فوم تزریقی بعد از گذشت ۵ ماه افزود: در راسته های اصلی شهر تهران که کلونی های موش در این محلات و مناطق زیاد بود، باتوجه به موادی که در این فوم تزریق می شود، تمامی منافذ مسدود شدند. از سوی دیگر این فوم ۲۰ سال ماندگاری دارد که این طرح در جهت کمک به اصناف زباله ساز مانند اغذیه فروشی ها و فست فودهاست. استفاده از این فوم در اواخر سال و در آستانه فصل بهار که زمان زاد‌و‌ولد موش است، انجام شد که برآورد های خوبی را نیز به دست آورده ایم چراکه روش های ما مبتنی بر روش های به روز دنیاست که ۵ کشور اروپایی نیز این کار را آغاز کرده اند.  قدیمی با تاکید بر اینکه نتایج این طرح را تا پایان شهریورماه استخراج خواهیم کرد، اذعان کرد: بعد از گذشت این زمان و در ۳ ماهه فصل پاییز یک برآورد مجدد از جمعیت موش ها در شهر تهران خواهیم داشت که این کار در راسته هایی که این منافذ را مسدود کرده ایم، انجام می شود.

منبع قطره

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید