دستکاری میتسوبیشی موتور در آمار بهره‌وری سوخت در مدل‌های بیشتر | اتاق خبر
کد خبر: 351896
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 08:44
روزنامه آساهی ژاپن فاش کرد میتسوبیشی موتور آمار مربوط به بهره‌وری سوخت را در مدل‌های بیشتری دستکاری کرده است و قصد دارد به‌زودی این مساله را به اطلاع وزارت حمل‌ونقل ژاپن برساند.

به گزارش  اتاق خبر به اخبار خودرو ،روزنامه آساهی ژاپن فاش کرد میتسوبیشی موتور آمار مربوط به بهره‌وری سوخت را در مدل‌های بیشتری دستکاری کرده است و قصد دارد به‌زودی این مساله را به اطلاع وزارت حمل‌ونقل ژاپن برساند.

به گزارش اکونومیک تایمز، میتسوبیشی در ماه آوریل پذیرفت در بهره‌وری چهار مدل مینی خودرو ازجمله دو مدلی که برای شرکت نیسان موتور تولید کرده، اغراق کرده است. روزنامه آساهی اعلام کرد میتسوبیشی موتور برای سه مدل دیگر نیز از آمار غلط استفاده کرده است. از سوی دیگر روزنامه یومیوری اعلام کرد درمورد بهره‌وری سوخت از بیش از ۱۰ مدل محاسبات نظری استفاده کرده است. این مدل‌ها دیگر در بازار ژاپن فروخته نمی‌شوند. شرکت میتسوبیشی درمورد این گزارش اظهار نظری نکرد و گفت تحقیقات درمورد این موضوع ادامه دارد. رسوایی تقلب میتسوبیشی در آمار بهره‌وری سوخت تغییرات مدیریتی را به همراه داشت و موجب شد این شرکت سهام دارای حق رای خود را به نیسان موتور بفروشد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید