دو جوان مالزیایی متهم کمک به داعش شدند | اتاق خبر
کد خبر: 351899
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 16:57
دو جوان مالزیایی به طور جداگانه متهم به همکاری با گروه های تروریستی با دادن مجوز به استفاده از حساب های بانکی اشان برای کمک به فعالیت های تروریستی شدند.

اتاق خبر - این دو جوان در دو دادگاه جداگانه در ایالت های 'ملاکا' و 'پراک' مالزی متهم شدند حساب های شخصی خود را در اختیار تروریست ها برای جابجایی پول گذاشته اند.
'محمد جازرین محمد ازها' مربی 'کایاک' در دادگاه شهر 'کمپار' ایالت پراک متهم شد اجازه داده است 'محمد وندی محمد' یک تروریست از حساب بانکی اش استفاده کند.
به نوشته روز پنجشنبه تارنمای روزنامه استار، این متهم می تواند در صورت محکومیت با حداکثر 20 سال زندان یا جریمه نقدی یا هر دو محکوم شود.
در همین حال در ایالت ملاکا، 'محمد دنی محمد جدی' 28 ساله متهم است آگاهانه اموال 'محمد وندی محمد جدی' تروریست داعش را معامله و از یک حساب 'مایبانک' در اختیار یک گروه تروریستی قرار داده است.
دادگاه این متهم ادامه می یابد.
'محمد وندی محمد جدی' معروف به ابوحمزه از تروریست های شناخته شده مالزیایی در سوریه است که دستور برخی عملیات در این کشور جنوب شرق آسیا را صادر می کند.
پلیس حدود چهار ماه پیش 7 تن را بازداشت کرد که از این تروریست دستور راه اندازی حملات تروریستی در نقاط استراتژیک مختلف مالزی را دریافت و برای این کار برنامه ریزی کرده بودند.
هم اکنون ده ها مالزیایی ها در گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق فعالیت می کنند و بیش از 17 تن از آنها در عملیات مختلف به هلاکت رسیده اند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید