معرفی هوندا آکورد هیبرید مدل ۲۰۱۷ | اتاق خبر
کد خبر: 351906
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 17:40
در مدل جدید آکورد هیبرید، هوندا از یک سیستم پیشرانه هیبرید موسوم به «دو موتوره» استفاده کرده است؛ سیستمی که در آن یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر مستقیماً به یک موتور-ژنراتور (A) و از طریق یک کلاچ با کنترل کامپیوتری به دیفرانسیل جلو متصل است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ،در مدل جدید آکورد هیبرید، هوندا از یک سیستم پیشرانه هیبرید موسوم به «دو موتوره» استفاده کرده است؛ سیستمی که در آن یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر مستقیماً به یک موتور-ژنراتور (A) و از طریق یک کلاچ با کنترل کامپیوتری به دیفرانسیل جلو متصل است. موتور ژنراتور دوم (B) مستقیماً به دیفرانسیل ارتباط دارد.

Honda-Accord_Hybrid-2017-1024-01

با  آزاد کردن کلاچ، امکان یک پیشرانه الکتریکی خالص با موتور B و توقف عملکرد انجین بنزینی فراهم می‌گردد. وقتی شارژ باتری خودرو خالی می‌شود، موتور A  انجین را به راه می‌اندازد و الکتریسیته لازم را برای موتور B استخراج می‌کند. در سرعت‌های بالاتر رانندگی، با درگیر کردن کلاچ امکان استفاده از پیشرانه انجین و موتور B فراهم می‌شود و در عین حال،  موتور A به تولید الکتریسیته برای B ادامه می‌دهد. در چهارمین حالت، هر دو موتور الکتریکی و موتور احتراق داخلی برای پیشرانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و تنها زمانی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد که میزان شارژ مناسبی در پک باتری‌ها وجود داشته باشد.

آکورد هیبرید ۲۰۱۷ از پک باتری لیتیومی به همراه یک سیستم پیشرانه بهینه دو موتوره با عملکردی که در بالا شرح داده شد، استفاده می‌کند. به گفته هوندا، اصلاحات صورت گرفته برای موتور ۲ لیتری چرخه اتکینسون چهار سیلندر و دو موتور AC، موجب شده تا خروجی کلی سیستم به ۲۱۲ اسب‌بخار افزایش پیدا کند؛ قدرتی که به میزان ۱۶ اسب‌بخار بیشتر از مدل قبلی است. همچنین تخمین‌های سازمان حفاظت محیط زیست امریکا برای مصرف سوخت آکورد هیبرید اندکی بهبود یافته‌اند و این خودرو هم‌اکنون در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر، جاده و به صورت ترکیبی، به‌ترتیب معادل ۴/۸، ۵ و ۴/۹ لیتر سوخت مصرف می‌کند.

برخی آپگرید‌های نسخه فیس‌لیفت آکورد برای ۲۰۱۶ در این مدل جدید هیبرید نیز استفاده شده‌اند. آپشن سیستم اطلاعات و سرگرمی هوندا شامل یک نمایشگر لمسی ۷ اینچی با عملکرد هر دو سیستم عامل اپل کارپلی و اندروید اتو در دسترس قرار گرفته است. همچنین مجموعه سیستم‌های دستیار راننده و تکنولوژی‌های ایمنی موسوم به “Honda Sensing” به صورت استاندارد در مدل هیبرید ارائه می‌شوند. این در حالی است که چراغ‌های جلو و عقب LED آبی‌رنگ منحصراً برای این مدل استفاده شده‌اند. به منظور باز کردن فضا برای بسته باتری‌ها، صندلی‌های عقب آکورد هیبرید قابلیت‌ جمع‌شدن ندارند و فضای صندوق عقب ۳۸۲ لیتری به اندازه ۵۶ لیتری کمتر از مدل‌های معمولی هوندا آکورد است. در آکورد هیبرید، سه سطح تریم پایه، EX-L و تورینگ ارائه می‌شوند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید