همه بازیکنان ایران در سلامت هستند | اتاق خبر
کد خبر: 351954
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 00:28
فیزیوتراپ تیم ملی والیبال ایران در مورد وضعیت موجود در برزیل و وجود حشره زیکا گفت: این بیماری را بیش از حد بزرگ کرده اند و می توان اثرات منفی این حشره را با پیشگیری از بین برد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، سفر طولانی تیم ملی والیبال ایران به ریو خستگی بسیاری را برای ملی پوشان همراه داشت. فیزیوتراپ تیم کشورمان در مورد این سفر گفت: به هر حال سفر تاثیر منفی دارد. ما بعد از سفر به یکی از شرقی ترین نقاط دنیا حالا به یکی از غربی ترین نقاط دنیا آمده ایم. بی تاثیر نیست اما بازیکنان حرفه ای شده اند و خودشان می دانند باید چه کارهایی انجام دهند که این عوارض را کم کنند.

وی تصریح کرد: البته یک سری داروها به بازیکنان می دهیم تا عوارض سفر و جابجایی جغرافیایی را کمتر کنیم اما این سفرها بی تاثیر نیست.

فیزیوتراپ تیم ملی والیبال در مورد وجود حشره زیکا و اثرات منفی آن نیز افزود: در ایران بروشورهایی هم از طریق وزارت بهداشت و هم فدراسیون پزشکی برای آگاهی بازیکنان و کادر فنی ارائه کردند که حاوی اطلاعات مفیدی بود. خود پشه در اینجا دیده می شود و ما هم دیده ایم اما اینکه همه این پشه ها ناقل باشند این طور نیست و آن قدر خطرناک نیست که بخواهیم موضوع را برای بچه ها بزرگ کنیم اما اقدامات پیشگیری مثل لباس آستین بلند، شلوار بلند و یک سری ژل و اسپری خاص که می تواند از موضوع پیشگیری کرد، در اختیار بازیکنان قرار دادیم.

افروزی درباره وضعیت مصدومان تیم و بازیکنانی که در ژاپن سرما خورده بودند، گفت: فعلا که بازیکن سرما خورده ای نداریم اما در مورد فرهاد قائمی اینکه او اولین کسی بود که سرما خورد و در آخرین روزها علائم آن از بین رفت ولی مجددا که به گنبد برگشته بود علائمی مثل آنفلانزا داشت که بعد از سرماخوردگی قبلی اش بود کار را خراب کرد.

سطح یک بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال از امشب با دیدار ایران و برزیل آغاز می شود و به مدت یک ماه با حضور 12 تیم برتر جهان پیگیری خواهد شد.
ملی پوشان والیبال ایران در هفته نخست این رقابت ها علاوه بر برزیل میزبان به مصاف تیم های آمریکا و آرژانتین خواهند رفت.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید