حزب الله لبنان، اقدامات سرکوبگرایانه منامه علیه جمعیت های بحرینی را محکوم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 351991
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 05:04
حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ، اقدامات جدید سرکوبگرایانه مقامات بحرینی مانند بستن جمعیت اسلامی الوفاق بزرگترین گروه بحرینی و انحلال جمعیت های « التوعیه» و « الرساله الاسلامیتین» را بشدت محکوم کرد.

اتاق خبر - در این بیانیه که صبح پنجشنبه منتشر شد، آمده است: این اقدامات، بیانگر خوی استبدادی نظام حاکم بحرین و تجاوز آشکار آن علیه حقوق و آزادی هایی است که همه ملت های جهان از آنها برخوردارهستند.
در این بیانیه تصریح شده است: اقدامات سرکوبگرایانه نظام بحرین مانند کشتار تظاهرکنندگان، بازداشت فعالان و ادامه ظلم و محاصره بخش بزرگی از ملت و شهروندان بحرینی مصداق نادیده گرفتن آموزه ها و اصول سیاسی، دینی و اخلاقی است.
حزب الله خاطرنشان کرده است: جمعیت هائی که تعطیل شده اند، تندرو و خشونت طلب نیستند و همواره در اندیشه ها ، فعالیت ها و سخنرانی ها خواستار صلح و آرامش هستند و تلاش دارند به جامعه بحرین صدمه ای وارد نشود.
در ادامه بیانیه حزب الله تاکید شده است: آنچه جنایات مقامات بحرینی را بزرگتر و خطرناک تر می کند، تلاش آنها برای خفه کردن جنبش های مردمی و تعمیق بحران های سیاسی و اجتماعی در بحرین است.
در این بیانیه آمده است: حزب الله براساس رسم جامعه جهانی که مدعی آزادی ها و دموکراسی است، اقدامات مقامات بحرینی را استبدادی و سرکوبگرایانه می داند در حالی که نهاد ها و موسسه های این جامعه سکوت کرده اند و نسبت به نقض حقوق ملت بحرین در آزادی بیان و اقدامات مسالمت آمیز سیاسی بی تفاوت هستند و اینها فریبکاری و دروغ بودن ادعاهای این موسسه ها را فاش می کند.
در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: حزب الله ایمان و باور دارد که این اقدامات جنایتکارانه، مردم بحرین را سست و ضعیف نخواهد کرد تا مبجور شوند از مطالبه حقوق خود و تلاش و فداکاری برای تحقق آنها، دست بردارد.
حزب الله تاکید کرده است: با این اقدامات ، ملت بحرین از گزینه مسالمت آمیز خود که مقامات بحرینی را سراسیمه و نگران کرده است تا جائیکه دست به اقدامات جنون آمیز می زنند، منصرف نخواهد شد.
در بیانیه حزب الله تصریح شده است: مقامات بحرینی که در مقابل تحرکات مسالمت آمیز ملت بحرین ، صبر خود را از دست داده و احساس ناتوانی می کنند به زودی مجبور خواهند بود تسلیم صبر و گزینه های ملت بحرین شوند و در مقابل مطالبات برحق آنها سرتعظیم فرود آورند.
در این بیانیه آمده است: حزب الله بهترین دروهای خود را به ملت مقاوم ، پایدار و صلح جوی بحرین تقدیم می کند، ملتی که به جهان چگونگی ایستادگی در مقابل کشتار و ظلم را آموخته است.
حزب الله تاکید کرده است: ملت بحرین حقانیت راه مسالمت آمیز خود را برای مجبور کردن مقامات بحرینی به بازگشت از سیاست های زورگویانه و ورود به مسیر یک سیاست واقعی که از بحرین و منطقه حمایت و آرزوها و مطالبات مشروع مردم را محقق می کند، ثابت کرده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید