اعتیاد؛ دغدغه اصلی 90 درصد مردم ایران | اتاق خبر
کد خبر: 352202
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 09:46
معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان با بیان اینکه ۹۰درصد مردم ایران اعتیاد را دغدغه اساسی خود می دانند، گفت: سالانه یک هزار میلیارد تومان صرف فرهنگ سازی مقابله با این پدیده شوم می شود.

اتاق خبر: محمدرضا میرزایی در بین خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان، به میزبانی مصلای بزرگ این شهر، ضمن اشاره به اینکه دولتمردان دغدغه اعتیاد در جامعه را به خوبی درک می کنند، ابراز داشت: تغییر مصرف و استفاده از مواد مخدر از نوع شیشه، از نگرانی ها و آسیب های جدید این حوزه در کشور محسوب می شود و این مهم امری است که دولتمردان به آن واقف هستند اما نکته قابل توجه در این بین آن است که باید در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان بایستیم چرا که دشمن نمی خواهد جوانان ما راه سعادت را در پیش بگیرند.

وی با بیان اینکه اعتیاد معضلی جدی است چرا که عامل ۵۵ درصد از اختلافات خانوادگی و طلاق در کشور شناخته شده است، افزود: برای مقابله با پدید شوم اعتیاد می بایست آموزش و فرهنگ سازی را جدی بگیریم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان همچنین با یادآوری اینکه ۶۰درصد زندانیان در کشور به دلیل قاچاق، فروش و یا مصرف مواد مخدر در زندان های هستند، گفت: در بدو امر می بایست سطح دسترسی جوانان به مواد مخدر در جامعه کاهش یابد.

وی اشاعه معنویات در جامعه و آشنا سازی نسل آینده ساز ایران اسلامی با مفاهیم معنوی مانند مساجد و فرایض دینی را بسیار مهم بر شمرد و گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی و قرآنی می تواند در این راه چاره ساز باشد.

میرزایی درباره علل گرایش به مواد مخدر نیز توضیح داد: ضعف اعتقادات دینی، بی توجهی خانواده ها و فرهنگ های غلط آموزشی از دلایل گرایش به این مواد افیونی است که این عوامل را با آموزش می توان رفع کرد.

منبع: مهر

94104

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید