تمدید یک ساله تحریم های روسیه توسط اتحادیه اروپا | اتاق خبر
کد خبر: 352207
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 10:19
خبرگزاری فرانسه روز جمعه در خبری فوری از بروکسل اعلام کرد که اتحادیه اروپا تحریم های خود علیه روسیه را برای الحاق کریمه به خاک خود، یک سال دیگر تمدید کرد.

اتاق خبر: این اتحادیه امروز ضمن محکومیت الحاق شبه جزیره کریمه متعلق به اوکراین به خاک روسیه در سال 2014 و عدم به رسمیت شناختن این اقدام مسکو، تحریم های مرتبط با این موضوع علیه آن کشور را برای یکسال دیگر نیز تمدید کرد.
این اتحادیه امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تحریم های قبلی علیه مسکو برای الحاق کریمه و سواستاپل به خاک روسیه را تا 23 ژوئن سال آینده (2017) تمدید کرده است.
این درحالی است که 'ژان کلود یونکر' رئیس کمیسیون اروپا که برای شرکت در نشست بین المللی اقتصادی 'سن پترزبورگ' به این شهر موسوم به پایتخت شمالی روسیه سفر کرده است روز پنجشنبه در حاشیه این نشست در دیدار با ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در باره مشکلات و اختلافات روسیه و اتحادیه اروپا مذاکره کرد.
وی با بیان این که برای مذاکره با پوتین به روسیه آمده است، اظهار کرد: برخی در اروپا با ایده انجام این سفر من موافق نبودند اما برای من این گفت و گو مهم، ارزشمند و خوشایند است. زیرا زمانی که مسائل بین ما بروز می کند باید دیدار و مذاکره کنیم.
این نشست بین المللی سه روزه در شرایطی برگزار می شود که آمریکا و اتحادیه اروپا برای سومین سال متوالی روسیه را به دلیل بروز مناقشه در اوکراین و به اتهام مداخله در امور داخلی این کشور مورد تحریم قرار داده و در این راستا محدودیت هایی را در عرصه های اقتصادی، مالی و سیاسی علیه این کشور وضع کرده اند.
سال 2014 پس از سقوط حکومت «ویکتور یانوکوویچ» و روی کار آمدن یک دولت متمایل به غرب در اوکراین و آغاز درگیری شبه نظامیان با نیروهای دولتی در شرق این کشور که روسیه متهم به حمایت از آنان شد، شبه جزیره کریمه به روسیه پیوست.
جدایی شبه جزیره کریمه براساس نتایج برگزاری یک همه پرسی که مورد تایید مسکو قرار گرفت، یکی از عوامل اصلی افزایش تنش در روابط این کشور با اوکراین و غرب شده که وضع تحریم های ضد روسی از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا و واکنش متقابل روسیه را در پی داشته است.

منبع: ایرنا

94104

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید