آغاز رقابت های انتخاباتی دومای روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 352227
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 11:48
با تعیین 18 سپتامبر سال جاری میلادی (28 شهریور 95) برای زمان برگزاری انتخابات دوما در فدراسیون روسیه، فرصت آغاز رقابت احزاب و نامزدهای مستقل برای شرکت در رقابت ها فراهم شد.

اتاق خبر: زمان برگزاری انتخابات دوما از سوی ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه تعیین و امروز (جمعه) در پایگاه کاخ کرملین اعلام شد.
انتخابات پیش رو برای تشکیل هفتمین دوره دوما پس از سال 1991 است که اتحاد جماهیر شوروی دچار فروپاشی شد و روسیه نو با بیش از 17 میلیون و 70 هزار کیلومتر مربع مساحت به عنوان پهناورترین کشور جهان شکل گرفت.
بر اساس آمار اعلام شده بیش از 109 میلیون نفر از جمعیت 146 میلیون و 500 هزار نفری روسیه واجد شرایط رای دادن هستند و حداقل سن برای شرکت در رای گیری نیز 18 سال است.
دوما یا مجلس سفلی متشکل از 450 عضو به صورت مساوی از نمایندگان وابسته به احزاب و نمایندگانی است که به صورت مستقل در رقابت های انتخاباتی شرکت می کنند و پس از کسب کرسی، گرایش های حزبی خود را آشکار می کنند یا بدون وابستگی می مانند.
حد نصاب ورود نامزدها برای ورود به مجلس سفلی حداقب کسب پنج درصد از کل مجموع آرای هر حوزه است.
همیشه رقابت اصلی در انتخابات دوما به ترتیب بین احزاب روسیه واحد به رهبری دیمیتری مدودیف نخست وزیر، روسیه عادل، لیبرال دموکرات و حزب کمونیست بوده است.
حزب روسیه واحد که اصلی ترین و شاخص ترین چهره آن رییس جمهوری این کشور است، 238 کرسی برابر با 52،9 درصد نمایندگان دوما را در اردوگاه خود دارد و از نگاه کارشناسان انتظار می رود با افت و خیز کمی شمار لازم نمایندگان را برای تداوم حکومت به دوما بفرستد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید