تاثير رژيم مديترانه‌اي در کاهش روند پيري | اتاق خبر
کد خبر: 352233
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 20:32
طبق يافته اخير محققان، رژيم غذايي به سبک مديترانه‌اي موجب کاهش ميزان نشانگر التهابي موسوم به پروتئين واکنشي C که يکي از نشانگرهاي اصلي التهابي مرتبط با روند پيري است، مي‌شود.

به گزارش اتاق خبر،پروتئين واکنشي C نام پروتئيني ساخته شده در کبد است که در پاسخ به فاکتورهاي آزادشده از ماکروفاژ و سلول چربي درست مي‌شود و در موارد التهاب و روماتيسم در خون افزايش مي‌يابد.

پروتئين واکنشي C نام پروتئيني ساخته شده در کبد است که در پاسخ به فاکتورهاي آزادشده از ماکروفاژ و سلول چربي درست مي‌شود و در موارد التهاب و روماتيسم در خون افزايش مي‌يابد.

تاثير مثبت ديگر اين رژيم غذايي اين است که ميزان از بين رفتن استخوان در افراد مبتلا به آرتروز کاهش مي‌يابد. همچنين ساير پارامترهاي ديگر نظير حساسيت به انسولين، سلامت قلب – عروق، سلامت گوارش و کيفيت زندگي هم در اين تحقيق بررسي شد. به گفته محققان، اين اولين پروژه‌اي است که با چنين جزئياتي تاثيرات رژيم غذايي مديترانه‌اي را روي سلامت جمعيت مسن بررسي کرده است. اين پروژه تحقيقاتي در پنج کشور اروپايي فرانسه، ايتاليا، هلند، لهستان، و بريتانيا اجرا شد و شامل 1142 شرکت کننده بود. در اين تحقيق رژيم غذايي هريک از افراد شرکت کننده ارزيابي شد.

محققان در پايان دريافتند روند پيري در افرادي که از رژيم غذايي مديترانه‌اي پيروي مي‌کردند، به مراتب آهسته‌تر است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید