روغن‌ زيتون را هرگز حرارت ندهيد | اتاق خبر
کد خبر: 352238
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 20:36
کارشناسان تغذيه در چند مطالعه مختلف تاکيد کردند که حرارت دادن روغن زيتون موجب توليد مواد شيميايي سمي مي‌شود که براي بدن خطرناک هستند.

به گزارش اتاق خبر،روغن زيتون ماده مغذي منبع غني از اسيدهاي چرب امگا 3، امگا 6 و امگا 9 است که سطح کلسترول خون را کاهش داده و به سلامت قلب و بهبود عملکرد مغز کمک مي‌کند.

روغن زيتون ماده مغذي منبع غني از اسيدهاي چرب امگا 3، امگا 6 و امگا 9 است که سطح کلسترول خون را کاهش داده و به سلامت قلب و بهبود عملکرد مغز کمک مي‌کند.

روغن زيتون همچنين منبع طبيعي ويتامين E و حاوي اسيدهاي چرب غيراشباع است اما به دليل توليد مواد شيميايي که در روند حرارت ديدن آن رخ مي‌دهد کارشناسان تغذيه توصيه مي‌کنند گزينه سالمتري مثل روغن “کلزا” را که در فرانسه اغلب استفاده مي‌شود براي طبخ غذا جايگزين روغن زيتون کنيد.

اين روغن براي سرخ کردن ‌هاي ملايم مثلا براي سيب‌زميني و سبزيجات گزينه خوبي است و جايگزيني مناسبي براي کره در غذاها است. اين روغن در ماهيتابه به خوبي گرم مي‌شود و خطري براي سلامت بدن به همراه ندارد.

کارشناسان براي تهيه غذاهاي متفاوت، روغن‌هاي مختلفي را پيشنهاد مي‌کنند. براي مثال براي غذاهايي که زياد سرخ مي‌شوند روغن نارگيل، براي سالاد روغن زيتون و براي پخت و پز با حرارت ملايم روغن کلزا و براي سالاد و انواع چاشني‌ها، روغن کدو و روغن آووکادو را توصيه مي‌کنند.

منبع آریا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید