روغن‌هاي خوراکي ويتامينه مي‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 352242
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 20:44
مديرکل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت از توزيع ويتامين D در دبيرستان‌هاي پسرانه و دخترانه و غني‌سازي روغن با ويتامين A و D در سال جاي خبر داد.

به گزارش اتاق خبر،دکتر زهرا عبداللهي درباره جزييات برنامه‌هاي جديد اداره بهبود تغذيه وزارت بهداشت در سال 95 گفت: با توجه به اينکه در حال حاضر تغذيه و الگوي غذايي يکي از مهم‌ترين ريسک فاکتورهاي بيماري‌هاي غيرواگيري چون، ديابت و سرطان‌ها است، يکي از اولويت‌هاي ما نيز بحث اصلاح الگوي مصرف غذايي است.

با توجه به اينکه در حال حاضر تغذيه و الگوي غذايي يکي از مهم‌ترين ريسک فاکتورهاي بيماري‌هاي غيرواگيري چون، ديابت و سرطان‌ها است، يکي از اولويت‌هاي ما نيز بحث اصلاح الگوي مصرف غذايي است.

وي افزود: بنابراين ما در اهداف کلان‌مان بر روي اصلاح الگوي مصرف، کاهش مصرف قند،‌ نمک و چربي و اقدامات فرهنگي، آموزشي و بهره‌گيري از بسيج‌هاي آموزش همگاني براي انجام اين اقدامات کار مي‌کنيم. جهت کاهش ميزان مصرف قند، نمک و چربي همکاري با صنايع غذايي و سازمان ملي استاندارد، بازنگري در استانداردهاي محصولات غذايي، در دستور کار است.

وي همچنين اظهار کرد: در عين حال بحث ارائه محصولات غذايي سلامت‌محور در بازار، به طوريکه در دسترس مردم باشند را از اولويت‌هاي‌مان در سال جديد قرار داده‌ايم.

غني‌سازي روغن با 2 ويتامين؛ امسال

عبداللهي با اشاره به برنامه پيشگيري و کنترل ريزمغذي‌ها، از توسعه برنامه مکمل‌ياري ويتامين D و توزيع مگادوز 50 هزار واحدي ويتامين D در دبيرستان‌هاي دخترانه و پسرانه و همچنين از طريق شبکه بهداشتي و درماني کشور براي زنان ميانسال و سالمندان در سال جاري خبر داد.

وي همچنين اظهار کرد: در عين حال برنامه غني‌سازي آرد با ويتامين D و غني‌سازي روغن با ويتامين A و D را امسال در برنامه‌هايمان داريم تا بتوانيم از اين طريق، کمبود ويتامين‌هاي A و D را کنترل کنيم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید