252 مورد تصرف غیرمجاز حریم رودخانه‌های خراسان شمالی شناسایی شد | اتاق خبر
کد خبر: 352358
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 19:19
رییس گروه حفاظت و مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: 252 مورد تصرف غیرمجاز حریم و بستر رودخانه‌های خراسان شمالی طی سال گذشته شناسایی شده است.

اتاق خبر: علی غفوری نیا خاطرنشان کرد: برای 214 مورد از متخلفین و متجاوزین به حریم و بستر رودخانه‌های استان اخطار صادر شده است.

وی افزود: برای 70 مورد از تخلفات صورت گرفته در سال 94 پرونده قضایی تشکیل شد که در 68 مورد از این پرونده‌ها رأی قضایی به نفع شرکت آب منطقه‌ای صادر شده است و متخلفین محکوم به اجرای قانون و اعاده حریم و بستر رودخانه به وضع سابق شده‌اند.

او تشکیل چهار گروه گشت و بازرسی برای حفاظت حریم و بستر رودخانه‌ها را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته ذکر کرد.

غفوری‌نیا طول رودخانه‌های مهم استان را دو هزار 100 کیلومتر اعلام کرد و گفت: به منظور نظارت بیشتر و افزایش گستره بازدید و حفاظت از حریم و بستر رودخانه‌های استان، تشکیل شش گروه دیگر گشت و بازرسی نیاز است.

وی حضور و بازرسی مستمر در محدوده تعیین شده هر یک از گروه‌ها طبق شرح وظایف مشخص شده برای هر گروه، بررسی و به روزرسانی وضعیت منابع آب استان، شناسایی متخلفان، ثبت تخلف و برخورد قانونی با بهره‌برداران غیر مجاز منابع آب،‌ همکاری با ضابطین قانون توزیع عادلانه آب و همچنین اطلاع‌رسانی به بهره‌برداران منابع آب را از مهم‌ترین وظایف گروه‌های گشت و بازرسی حریم و بستر رودخانه‌های خراسان شمالی ذکر کرد.

به گفته او در سال گذشته به منظور حفاظت از حریم و بستر رودخانه‌های استان 16 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید