استفاده تویوتا از سلول های خورشیدی روی سقف خودرو (+عکس) | اتاق خبر
کد خبر: 352429
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 00:38
خودروسازان جهان هنوز در جست‌وجوی راه‌حل‌های جدید برای استفاده از انرژی‌های سولار هستند تا چرخه سوخت‌های آلاینده را به حداقل برسانند.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از "اتونیوز"، این سلول‌های خورشیدی در هنگام پارک و حرکت خودرو فرآیند شارژ کردن باتری‌ها را انجام می‌دهند که به افزایش 10 درصدی بهره‌وری سوخت منجر خواهد شد. همین روند زمان عملکرد اجرایی خودرو را افزایش داده و از طرفی انرژی خورشیدی حاصل در این خودرو، برق مورد نیاز برخی از تجهیزات داخلی مانند پنجره‌های برقی، چراغ‌ها و سامانه تهویه هوا را نیز فراهم می‌کند.

سلول‌های خورشیدی رو سقف پیروس تویوتا

مشتریان ژاپن و اروپا اولین بار از مزیت‌های این خودروی سولار بهره‌مند خواهند شد.  تویوتا اعلام کرده که به زودی از صفحات فوتوولتائیک در ساخت سلول‌های خورشیدی روی سقف استفاده خواهد کرد که از جنس رزین بوده و در سخت‌ترین ضربات و حوادث نخواهند شکست.

سلول‌های خورشیدی رو سقف پیروس تویوتا

خودروسازان جهان هنوز در جست‌وجوی راه‌حل‌های جدید برای استفاده از انرژی‌های سولار هستند تا چرخه سوخت‌های آلاینده را به حداقل برسانند.  این خودروهای مجهز به سامانه پلاگین در پاییز سال جاری وارد بازار می‌شوند.

مدیر عامل شرکت تویوتا در این خصوص گفت: ما در مدل کنونی پیروس به معرفی تجهیزات سولاری خود خواهیم پرداخت .

وی افزود با توجه به مناطق جغرافیایی در آمریکا مانند آریزونا یا بسیاری از بخش‌های کالیفرنیا و یا در بسیاری از مناطق ژاپن یا بسیاری از کشورهای جنوب اروپا می‌توانیم مقادیر زیادی از انرژی خودروها را از طریق خورشید فراهم سازیم.

سلول‌های خورشیدی رو سقف پیروس تویوتا

البته تویوتا هنوز در خصوص اینکه این گزینه‌های خورشیدی به صورت استاندارد مدل‌های پیروس ارائه می‌شوند صحبتی نکرده است.

منبع: عصر ایران

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید