تولید موازی کوئید در ایران ؟ | اتاق خبر
کد خبر: 352431
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 00:46
مسوولان رنو در شرایطی خبر از تولید محصول ارزان‌قیمت خود به نام «کوئید» در ایران خودرو داده‌اند که به گفته منابع آگاه، قرار است این خودرو در سایت بن رو نیز به تولید برسد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از دنیای اقتصاد، کوئید که از آن به‌عنوان خودرویی ارزان و باکیفیت یاد می‌شود، قرار است از سال 97 در ایران به تولید برسد و طبق اعلام رنو، این محصول میهمان ایران خودرویی‌ها خواهد شد. با این حال رنویی‌ها قصد دارند در راستای برنامه ویژه خود برای بازار ایران (تولید و فروش و خدمات پس از فروش موازی)، کوئید را در بن رو نیز که احتمالا به‌زودی در اختیار آنها قرار می‌گیرد، به تولید برسانند.

هرچند مشخص نیست ایران خودرو با این موضوع موافقت خواهد کرد یا نه، با این حال رنو به شدت پیگیر اقدامات موازی در صنعت و بازار خودرو ایران بوده و قصد دارد از این راه، خودروسازان ایرانی را در سیاست‌های تولید و فروش و خدمات پس از فروش، با خود همراه کند. در این شرایط به نظر می‌رسد چالش اصلی رنو برای پیاده کردن این پروژه، به موضوع «قیمت‌گذاری» ارتباط پیدا خواهد کرد، زیرا اگر رنو بخواهد قیمتی پایین (نسبت به خودروسازان ایرانی) برای محصولاتش در نظر بگیرد، آنگاه خودروسازان داخلی نیز چاره‌ای جز تبعیت از رنو نخواهند داشت. به‌عنوان مثال، در صورت تولید «کوئید» در ایران خودرو و بن رو، رنو (نسبت به ایران خودرو) احتمالا قیمت کمتری برای محصول تولیدی بن‌رو لحاظ خواهد کرد و در نتیجه آبی‌های جاده مخصوص نیز مجبورند قیمتی مشابه و حتی یکسان را در نظر بگیرند، زیرا در غیر این صورت با چالش فروش (در بازار کوئید) روبه‌رو خواهند شد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید