دیدار دوباره ولاسکو با تیم ملی ایران در ریو | اتاق خبر
کد خبر: 352534
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 06:40
هفته اول لیگ جهانی والیبال- ریو دیدار دوباره ولاسکو با تیم ملی ایران در ریو
ولاسکو در سومین بازی تیمش در لیگ جهانی والیبال رودروی شاگردان سابقش در ایران قرار می‌گیرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در هفته اول لیگ جهانی والیبال به مصاف آرژانتینی می رود که به مانند ایران دو بازی گذشته خود را واگذار کرده است.

شاید بتوان گفت مهم ترین و جذاب ترین نکته دیدار ایران و آرژانتین مصاف ولاسکو با شاگردان سابق خود است. ملی‌پوشان ایران که موفقیت های خود در والیبال را با ولاسکو آغاز کردند، برای سومین بار مقابل مربی سابق خود قرار می گیرند. در سال 2014 و دور مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان در حالی که هنوز چند ماه از جدایی ولاسکو از ایران نگذشته بود، جادوگر دنیای والیبال مقابل شاگردانش سابق اش تسلیم شد. در جام جهانی 2015 اما او توانست با پیروزی بر ایران بار دیگر توانایی‌های خود را ثابت کند.

دیگر تقابل این دیدار میان سرمربیان دو تیم است. لوزانو و ولاسکو که هر دو آرژانتینی هستند قبل از آغاز این رقابتها نیز با یکدیگر دیدار داشتند و باید در آخرین بازی هفته اول به مصاف هم بروند.

تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین تاکنون در لیگ جهانی با یکدیگر بازی نکرده‌اند و این اولین دیدار این دو تیم در این رقابت هاست.

آرژانتینی ها در 18 دوره لیگ جهانی حضور داشتند اما تاکنون موفق به کسب عنوان قهرمانی نشدند و بهترین نتیجه آن ها کسب مقام چهارمی در سال 2011 است.

این تیم با قهرمانی در رقابت های گزینشی آمریکای جنوبی جواز حضور در المپیک 2016 را کسب کرده است. بهترین مقام آن ها در این بازی ها کسب مدال برنز در المپیک 1988 سئول است.

این تیم یک بار هم در رقابت های قهرمانی جهان که میزبان بود در سال 1982 سوم شد.

تیم ملی آرژانتین در اولین بازی خود در لیگ جهانی سه بر یک برابر آمریکا شکست خورد و در دومین بازی هم 3 بر صفر مغلوب برزیل شد.

ملی پوشان ایران نیز اولین بازی را برابر برزیل میزبان انجام دادند و سه بر صفر مغلوب شدند و در دومین بازی 3-1 به آمریکا باختند.

این دو تیم از ساعت چهار بامداد یکشنبه 30 خرداد به مصاف هم می روند.

تیم ملی آرژانتین در سومین و آخرین هفته مقدماتی لیگ جهانی نیز با ایران هم گروه است و باید برای برگزاری بازی با تیم های ایران، ایتالیا و صربستان به تهران بیاید.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید