کمبود دارو در ونزوئلا بیش از 95 درصد است | اتاق خبر
کد خبر: 352550
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 07:51
فدراسیون پزشکان خبر داد :
«داگلاس لئون ناترا» رئیس فدراسیون پزشکان ونزوئلا ، امروز شنبه خبر داد که کمبود لوازم درمانی و دارو در ونزوئلا از مرز 95 درصد گذشته است .

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، لئون ناترا گفت :این واقعا یک وضعیت بسیار دشواری است و هر روز وضعیت کمبود دارو در سراسر کشور تشدید بیشتری می‌ یابد .
وی افزود :ما اکنون تقریبا بر روی حد 100 در صد کمبود دارو در بیمارستان ها قرار داریم و داروخانه ها و فروشگاه های عرضه کننده دارو نیز کمبودی 90 درصدی دارند .
به همین دلیل است که این فدراسیون جلسه ای را به تازگی با پاپ «فرانسیس» برگزار کرد و در آن مشکل کمبود کنونی در ونزوئلا را مورد بررسی قرار داد .
رئیس فدراسیون ادامه داد :پاپ پس از اطلاع از همه وضعیتی که در ونزوئلا داریم ، به ما پیام تشویق کننده و وعده داد که همچنان برای ونزوئلا دعا کند تا که مشکلات کشور حل شوند .
رئیس فدراسیون پزشکان در حالی‌ از کمبود دارو خبر داد که «میگل پرز آباد» وزیر صنعت و تجارت ونزوئلا اطمینان داد که تولید داخلی‌ دارو در ونزوئلا در شش ماه اخیر از 35 به 70 درصد افزایش یافت و به انتظار می‌ رود که در ماه های آینده ، میزان تولید به 100 درصد برسد .
به گفته وی، افزایش تولید در 34 شرکت ونزوئلایی، درپی اجرای سیاست های پیشنهادی سوی دولت صورت گرفت.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید